Wpis z mikrobloga

#przegryw #depresja #papiezmowi #sdm
"Napełnia mnie bólem, gdy spotykam ludzi młodych, którzy zdają się być przedwczesnymi emerytami, którzy się poddali"
powiedział papież Franciszek w przesłaniu do młodzieży na krakowskich Błoniach.

czujecie to?
  • 43
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kurkuma: Słowa prawdziwe, jak większość komunałów. Ciężko przyjmować do serca słowa osób, które tego normalnego życia nie poznały i zawsze były po drugiej stronie - obserwatorów. Oczywiście szanuję, bo każde mądre słowa są... mądre. Niemniej daję pod rozwagę, czy ksiądz będzie dobrym doradcą w związkach, małżeństwach, wychowaniu dzieci czy... byciu biednym, lub nawet życiu jak zwykły człowiek, skoro nigdy tego nie doświadczyli? Tym bardziej na poziomie takich tuzów. To nie
  • Odpowiedz
@kurkuma: No tak, nie ma to jak wsadzać wszystkich do jednego wora. Co jednostka to inna przyczyna tego "smutku". Trochę to przypomina sugestię że jak ktoś jest młody to ma się cieszyć jak głupi do sera, olej problemy - masz się cieszyć i tyle. Wiele osób ma też po prostu taki styl bycia i tyle...ehh, myślałem że więcej pod tym względem zrozumienia w Papieżu.
  • Odpowiedz
Napełnia mnie bólem, gdy spotykam ludzi młodych, którzy zdają się być przedwczesnymi emerytami, którzy się poddali


@kurkuma: Mnie napełnia bólem stan, gdy dostaję przelew z pracy. Po opłaceniu rachunków czuję się jak emeryt - wbić zęby w ścianę czy wyleczyć zęby żeby je mieć dłużej niż do czterdziestki xD
  • Odpowiedz
@vvivo: czy słowa lekarzy onkologii tez dajesz pod rozwagę, ponieważ nigdy nie chorowało na raka? Taki ksiądz/Papież może nie założył własnej rodziny ale na pewno miał kontakt z wieloma, z rożnymi przypadkami sie spotykał.
  • Odpowiedz