Wpis z mikrobloga

Nie grałem nigdy w hirołsy.. Od której części zacząć żeby mi podeszły?

argumenty za i przeciw mile widziane ;)
#gry #grypc #heroes #heroes2 #heroes3 #heroes4 #heroes5 #heroes6

Od których części Heroes of Might & Magic rozpocząć?

  • Heroes of Might & Magic II: The Succession Wars 12.8% (18)
  • Might & Magic: Heroes VI 2.1% (3)
  • Heroes of Might & Magic III: Restoration of Erathia 68.1% (96)
  • Heroes of Might & Magic V 12.1% (17)
  • Heroes of Might & Magic IV 5.0% (7)

Oddanych głosów: 141

  • 12
  • Odpowiedz
@mahometgej: jak dla mnie to albo III albo V. Jeśli chodzi o grę z kimś, to III wygrywa ze wszystkimi, a w przypadku gdy chciałbyś ciekawą kampanię, to mi się w V bardzo dobrze w nią grało. W III pojedyncze kampanie są spójne, ale w całości nic z nich większego nie wynika, w V każda kolejna kampania jest następstwem poprzedniej. Dobre jest też to że grasz po kolei każdym zamkiem.
  • Odpowiedz
@mahometgej: O II zapomnij, zestrzala sie, tak samo IV (imo 4 troche mniej ale jest mocno specyficzna) i V. Natomiast VI jest bardzo fajna i uproszczona mechanicznie, jednak na piracie jest pare minusow. mianowicie bez polaczenia z uplay nie masz dostepu do paru feature'ow (mniej mozesz dokokscic swoich bohaterow i masz troche gorszy start w grze), III jest bardzo fajna, ale wymaga poswiecenia troche czasu na ogarniecie interfejsu i sterowania
  • Odpowiedz
@mahometgej: nie kupuj tylko "odświeżonej" wersji HOMM3 - czyli 3D, bo ta nie zawiera dodatków Shadow of death i Armageddon's blade.

Lepiej kupić "starą" wersję czyli HOMM3 Complete, która oba dodatki zawiera - wtedy można (kosztem gorszej grafiki) grać z fanowskim HD modem (poprawia rozdzielczość, ale nie grafiki, które są nadal w niższej rozdzielczośc), oraz używać fanowskiego modu Horn of Abyss.

Chociaż ta poprawiona grafika może niektórych przekonać, ale jeśli
  • Odpowiedz
@mahometgej: jak chcesz się po prostu dobrze bawić to zdecydowanie HoMM3, a jak chcesz się wkręcić w całą serię to można by było spróbować HoMM2, bo mimo wszystko jest fajna, ale jak się przyzwyczaisz do trójki to jej nie zaakceptujesz na pewno
  • Odpowiedz