Wpis z mikrobloga

Witajcie Mirki, za parę dni przychodzi do mnie Xiaomi Redmi 3 PRO i tak sobie czytam o odblokowaniu bootloadera itp. I nasuwają mi się takie pytania:
1. Na polskiej stronie MIUI w punkcie pierwszym "Pobieranie chińskiego romu dev", nie ma Redmi 3 PRO. W takim razie miałbym pobrać wersję na Redmi 3? Z tego linku? Wersję 6.7.21 (MIUI8?
2. W instrukcji odblokowywania fona jest podany ten link do flash toola, ale nie ma tam Redmi 3 PRO, czy nawet samego Redmi 3. Będzie to kompatybilne?
3. Serio odblokowanie bootloadera to takie pieprzenie się w kontaktowanie się z supportem Xiaomi, następnie czekanie X dni na odpowiedź? Ewentualnie popisanie na ich forum, aby skrócić ten czas oczekiwania (bo wzrasta ranga?)
4. Karta SD przydatna, czy wewnętrzna pamięć wystarcza?
5. Jakieś backupy ROMu, czy chociaż folderu /efs jak np. na samsungach?
6. U was odblokowywanie wyglądało tak samo? Nie ma innej metody?

#redmi3 #redmi3pro #xiaomi #android #telefony
  • 12
  • Odpowiedz
@Atexor: jutro wychodzi rom global, wgrywasz go przez edl i finito, masz polski i ota co tydzien automatyczne.
jesli chcesz odblokowywac to tak, pobierasz rom china dev dla redmi 3, wgrywasz przez edl, potem miflashunlock, fastboot recovery i flash xiaomi.eu
  • Odpowiedz
@Paladin_Woodrugh: a to oka, git :)

@3erpl: to jakieś oficjalne MIUI co ma multi-language globalny? Nie jestem zorientowany w fonach Xiaomi. Mam tylko 2x słuchawki i powerbanka od nich.

Co to te EDL? A ten miflashunlock to mimo, że tutaj nie piszą o supporcie dla niego, to supportuje? To jest jak Odin dla Samsunga?
  • Odpowiedz
to jakieś oficjalne MIUI co ma multi-language globalny? Nie jestem zorientowany w fonach Xiaomi. Mam tylko 2x słuchawki i powerbanka od nich.


@Atexor: tak, ale nie dla wszystkich słuchawek. Dziś lub jutro odbieram swoje redmi note 3 pro na poczcie i do niego można wgrać bez oblokowywania bootloadera ROM global.
  • Odpowiedz
@geuze: ja jeszcze nie wiem jaki będzie ten fon pod względem bootloadera. Mam kupiony bezpośrednio w jakimś sklepie/salonie w Chinach i znajoma go stamtąd przywozi.
  • Odpowiedz
@Atexor: rom global to oficjalny system xiaomi na cały swiat w tym i na polskę, jak dostaniesz telefon to napisz mi pw to ci wgram ten rom :)
  • Odpowiedz
@3erpl: oka, dzięki, zdalnie :)?
ROM sam myślę wgram (Cyanogen na s3 LE), ewentualnie jakieś rady jakbyś miał chwilkę. Na razie właśnie przeglądałem co i jak i mnie zastanawiało te parę rzeczy typu niewymieniony redmi 3 przy flashtoolu.

W sumie dobry pomysł robić jeden oficjalny ROM. Zresztą sam Android powinien być jak Windows/Linux... na każdego fona, bez przystosowań, a stery sam sobie dogra.
  • Odpowiedz