Wpis z mikrobloga

#xiaomi #redminote3pro
W celu porównania jakości zdjęć aparatu oraz samego MIUI dla próby zainstalowałem Resurrection Remix oraz CyanogenMod 13. Korzystałem z obu po dniu i właśnie wróciłem do MIUI. Wiadomo, RR ma multum opcji personalizacji, co jest na plus. W obu przypadkach interfejs tak jakby szybciej działał, ale spowodowane jest to pewnie tym, iż mają wyższą prędkość animacji w porównaniu do MIUI. Dodatkowo w obu przypadkach u mnie nie działał aparat - wbudowana aplikacja wyłączała się od razu, w Google Camera działał tylko podgląd (nie sprawdzałem innych, ale pewnie też by nie działały). Zużycie RAMu na poziomie MIUI (zajęte 1,1GB; wolnego 1,7GB). Bateria słabiej od MIUI, na poziomie około 6 godzin (wynik nie miarodajny, bo tylko 1 dzień).

I teraz najważniejsza sprawa: CM blokuje ponownie bootloader. Po ponownym zainstalowaniu xiaomi.eu wstaje tylko na sekundę, po czym telefon się wyłącza. Nie da się wejść w TWRP. Fastboot działa normalnie, ale nie da się w nim przejść do EDL komendą fastboot oem edl. Miałem stracha, że tak zostanie. :) Dopiero użycie fastboot edl v2 z xda pomogło. Wrzuciłem najnowsze china dev, zalogowałem się i ponownie odblokowałem. Dalsze kroki już bez problemów.
  • 10
@darkroman: zależy kto czego potrzebuje, sprawy bardziej indywidualne. :D Na poprzednim telefonie korzystałem z RR, bo szybszy niż oficjalny system oraz te opcje personalizacji. Do MIUI zdążyłem przywyknąć, jakoś mi go brakowało i jednak wygodniej bez szuflady dla mnie. :D Do tego nie działający aparat, a zdjęcia trzeba czasem cyknąć i krótszy czas pracy na baterii dyskwalifikują te systemy.
@m4rcino: zapytałem, bo w instrukcji jest napisane, że trzeba być zalogowanym na konto Xioami i na telefonie, i w MiUnlock. Bez zalogowania na telefonie podobno nie przechodzi. Testów więcej nie będę robił, nie zobaczę czy tak to działa. Może innym się przyda.