Wpis z mikrobloga

Zmiany w przepisach Premier League

1. Rozpoczęcie meczu

Podobnie jak podczas Euro 2016, piłka przy rozpoczęciu danej części gry nie będzie musiała być zagrywana do przodu.

2. Wykluczenia przed rozpoczęciem meczu

Od tej pory arbitrzy będą mogli pokazać zawodnikowi czerwoną kartkę jeszcze przed rozpoczęciem spotkania.

3. Koniec zasady potrójnego karania

Do tej pory zawodnik nieprzepisowo powstrzymujący rywala będącego w dogodnej sytuacji bramkowej był automatycznie karany czerwoną kartką oraz zawieszeniem, a zespół rywali otrzymywał rzut karny. Od tej pory tego typu przewinienie będzie skutkowało kartką koloru żółtego. Dotyczy to jednak sytuacji w polu karnym, gdyż celowe zagranie ręką lub zatrzymanie akcji rywali przez ostatniego obrońcę przed bramkarzem poza polem karnym, będzie skutkowało wykluczeniem faulującego z gry.

4. Postępowanie względem kontuzji

Jeżeli piłkarz zostaje sfaulowany przez rywala, który w skutek tego przewinienia jest ukarany żółtą lub czerwoną kartką, poszkodowany może otrzymać natychmiastową pomoc lekarską, bez konieczności opuszczania boiska.

5. Wymiana obuwia/stroju

Buty, które zawodnik wymienia podczas meczu, mogą zostać sprawdzone przez asystenta arbitra lub czwartego sędziego. Poprzednio zawodnik potrzebował zgody arbitra, by powrócić na murawę.

6. Rzuty karne

Zawodnik, który wykona nielegalny zwód po zakończeniu rozbiegu przed rzutem karnym, będzie ukarany żółtą kartką. Cała sytuacja zakończy się też pośrednim rzutem wolnym dla drużyny przeciwnej. Piłkarz nie może także celowo zwalniać biegu bezpośrednio przed wykonaniem rzutu karnego.

7. Przeszkadzanie w grze

W sytuacji, gdy zawodnik rezerwowy lub członek sztabu szkoleniowego przeszkodzi w grze, jego drużyna będzie karana rzutem wolnym lub rzutem karnym.

8. Jednolity kolor stroju

Nowe zasady stanowią także, że wszelkie elementy stroju noszone przez zawodnika pod spodenkami i koszulką muszą mieć identyczny kolor, jak warstwa wierzchnia. Koszulka noszona pod koszulką meczową musi mieć zatem taki sam kolor, jaki dominuje na trykocie meczowym. To samo odnosi się do spodenek.

9. Spalony

Ustanowiono, że linia środkowa boiska jest neutralna w kwestii spalonego. By znaleźć się na spalonym, zawodnik będzie musiał być wychylony na połowę przeciwnika (nie licząc rąk i dłoni). Dodatkowo, rzut wolny po spalonym będzie zawsze wykonywany z miejsca popełnienia przewinienia.

10. Zagrania ręką

Z listy zagrań karanych żółtą kartką usunięto zagranie ręką, które ma powstrzymać przeciwny zespół przed przejęciem piłki. Karane kartką będą tylko zagrania będą przerywające dobrze zapowiadającą się akcję rywali.

11. Wznawianie gry

W nowych przepisach podkreślono, że wznowienie gry musi rozpocząć się "widocznym poruszeniem piłki". Odnosi się to głównie do prób sprytnego dotknięcia piłki, w celu szybkiego wykonania na przykład rzutu rożnego.

12. Zachowanie zawodników

Zachowania, za które zawodnicy będą karani żółtymi kartkami:

- widoczny brak szacunku dla któregokolwiek z arbitrów;
- agresywna reakcja na podejmowane decyzje;
- konfrontacja z arbitrem twarzą w twarz;
- bieg w kierunku arbitra, celem kontestowania jego decyzji;
- używanie obraźliwych słów i gestów względem arbitra;
- pozbawiony agresji kontakt z którymkolwiek z arbitrów;
- żółta kartka dla przynajmniej jednego zawodnika w sytuacji, gdy przynajmniej dwóch piłkarzy otoczy arbitra;

Zachowania, za które zawodnicy będą karani czerwonymi kartkami:

- konfrontacja z arbitrem przy użyciu obraźliwych słów i/lub gestów;
- agresywny lub konfrontacyjny kontakt fizyczny.

źródło

#premierleague
Pobierz ryzu - Zmiany w przepisach Premier League

1. Rozpoczęcie meczu

Podobnie jak pod...
źródło: comment_X1ne59eI0KaNIu6KpCiDBxlYnLGfrGo5.gif
  • 2
Zawodnik, który wykona nielegalny zwód po zakończeniu rozbiegu przed rzutem karnym, będzie ukarany żółtą kartką. Cała sytuacja zakończy się też pośrednim rzutem wolnym dla drużyny przeciwnej. Piłkarz nie może także celowo zwalniać biegu bezpośrednio przed wykonaniem rzutu karnego.


A to będzie ciekawe.