Wpis z mikrobloga

349 707 - 71 = 349 636

#drozdzowkarze z #rowerowykrakow w składzie @44zw @regyam @cree zdobyli Passo del Mortirolo! Łatwo nie było, ale 1852m.n.p.m. pokonane. Jeden z najbardziej ikonicznych podjazdów, gdzie atakują kolarze w czasie Giro d'Italia

Polecam obejrzeć (i korzystać) "filmik" z relive.cc. Bardzo przyjemna sprawa.

Profil trasy jest naprawdę konkretny. Podjazd ma 12km i średnio 11%, a bywają kilometry z 14%, a to już trochę boli. Na szczęście po kryzysie koło 4km, gdzie myślałem, że zawracam i mam to gdzieś (za mocno przycisnąłem początek), potem zrobiło się git. Średnie tętno z całej wycieczki (łącznie ze zjazdami) 170, więc widać, że serducho miało co pompować. Trasa jako taka nie jest jakoś super widokowa, bo cały czas prowadzi lasem i mamy pojedyncze przecinki, gdzie widać co się dzieje niżej. Dlatego też mega fotek nie ma. Cały czas trochę kropiło, co było spoko (poza uślizgami koła), natomiast gdy został nam ostatni 15km podjazd do domu, rozpętała się typowa górska burza i wróciliśmy totalnie przemoczeni. Dziś na szczęście udało się pożyczyć suszarkę do włosów od pani sprzątaczki, to przynajmniej ogarniemy buty.

Za chwilę Passo del Gavia, a tu już powinno być pięknie, o ile się wypogodzi, bo na razie mocno średnio, mokro i kropi.

Strava i Endomondo

#metaxynarowerze #rowerowyrownik
Pobierz metaxy - 349 707 - 71 = 349 636

#drozdzowkarze z #rowerowykrakow w składzie @44zw ...
źródło: comment_9KLiSLEQMCxJzQaANVjTDWpndBnIKCAv.jpg
  • 12
@metaxy:
Byłem na Stelvio i Gavia i ta druga mi się bardzo podobała. Wąskie drogi, prawie zerowy ruch. Strach tylko trochę w tunelach bo asfalt czasami dziurawy, a oświetlenia nie było ;-) Enjoy!