Wpis z mikrobloga

Fuck, mirki! Jeszcze parę lat temu mogłem obserwować, jak moi rodzice nie nadążają za moim pokoleniem, ledwo ogarnęli pegzazusa, windowsa 98 już tylko umieli uruchomić, a z internetu znają tylko wierzchołek góry lodowej i nie odróżniają paska adresu od wyszukiwarki. A ja przecież jestem młody i ze wszystkim na bieżąco i nigdy nie zostanę w tyle jak oni, bo się będę na bieżąco rozwijał.

Jarałem się bonusami z płyt cda, grałem we flashowe gierki, przeżywałem rozwój forów, nki, fejsa, co najmniej orientowałem się w co bardizej znaczących mmo, o zwykłych grach nawet nie wspominając, ogarniałem rapidy, imageshacki, warrezy, smogi, wyczekiwałem nowych odcinków bomby, no kurde zawsze byłem na bieżąco i wiedziałem, o co chodzi.

I co? Właśnie jakiś mirek gdzieś napisał o jakiejś seksmasterce, wiadomo, brzmi ciekawie ( ͡° ͜ʖ ͡°) to wyguglałem, otworzyłem z dupy artykuł na spiderswebie (nie cierpię, zakopuję, ale na taki pudelkowy temat to akurat może się nadawać)...

JA JUŻ JESTEM DO TYŁU A NIE MAM NAWET 30 LAT JESZCZE!!!!

Ratujcie mirki! Jak zobaczylem te wszystkie nicki "znanych" jutuberów, ile tego jest, jakieś nawiązania do afer, jakichś gimperów, jakieś nazwiska, ksywy, znane sytuacje... A dla mnie to już czarna magia, nie wiem o co chodzi, myślałem, że popularne kanały na yt to kanał @dkm17, nie wiem, Tomek @kopyr'a z blogu blog.kopyra.com, naffnaff czajnikowy czy inny bushraftowy, no i tyle w sumie...

A tu się okazuje, że z top 10 znam tylko niekrytego krytyka - wyłącznie z nazwy, z top 20 dochodz adbuster, którego coś tam kojarzę, ale tylko z początku jego działalności. Ba, rozszerzając listę do top 100 dochodzą góra 2-3 nazwy, które jako-tako kojarzę, a kanały, które uważałem za popularne, są dużo dużo niżej.

Czuję się staro i daleko za współczesną młodzieżą. A przecież spędzam w internecie dziennie kilka ładnych godzin... Dobrze, że chociaż z mirko jestem w miarę na bieżąco

Jak to stało? Kiedy wypadłem z tego nurtu?

#gorzkiezale #zalesie #nieanonimowemirkowyznania #staroscnieradosc #youtube
  • 7
@sasik520: YT ma to do siebie że bardzo szybko się zmienia. Z 2 lata temu największy byl Krytyk, jeśli mnie pamięć nie myli on jako pierwszy wbił 1kk subów - teraz do największego Wardegi traci ponad 2kk (z tym że pewnie dużo u niego zagranicznych subow)

Patrząc na Top 100 wg subskrypcji kojarzę zdecydowana większość, oglądałem jakikolwiek filmik pewnie z połowy (po podliczeniu wychodzi niemal 1/2), kiedykolwiek subowałem niewiele mniej, ale
@sasik520: 20 za niedługo skończę.

Kojarzę tak dużo, bo załapałem się na boom minecraftowy - moi znajomi z podwórka są parę lat młodsi, więc czerpałem to głównie od nich, teraz co najwyżej raz na jakiś czas wrócę do niektórych youtuberow. Spora część topki wybiła się właśnie wtedy, i trzyma się na tym poziomie, zazwyczaj nagrywajac już coś innego.