Wpis z mikrobloga

Baaardzo potrzebuje Waszej pomocy. Mam do kupienia auto po bardzo atrakcyjnej cenie ze Szwajcarii, a jest to Saab 9-3 cabrio 2006 rok, wersja wyposażenia Vector 1.8T 150 km.
Lekko puknięty z przodu, tylko błotnik do wymiany i zderzak do malowania.
W czym problem?
1. Kompletnie za czymś innym się rozglądałem i nie mam pojęcia jak wygląda eksploatacja samochodu cabrio.
2. Dodatkowo, co ważniejsze, mam numer VIN i z tego co wiem to jest możliwość po tym numerze sprawdzić historie auta. Ktoś wie jak to mogę zrobić?
3. Jakieś szczególne bolączki tego auta? Jakieś wady fabryczne?

#kupautozmikro #motoryzacja #samochody

i ekspert @bigger
Zrobiłem tylko takie zdjęcia:
Pobierz
źródło: comment_v2Qj1hCVVlbzlxAJc1WjqgQU3f1dG16A.jpg
  • 30
@KolegaPatryk: szkoda, że wersja przedliftowa - środek jest brzydki. Poza tym jeśli kabriolet to wybrałbym jednak wersję Aero, a nie Vectora - golasa. Ma chociaż elektrykę foteli?

Eksploatacja «bezdacha» nie rożni się wiele od eksploatacji samochodu z dachem, po prostu od czasu do czasu trzeba go impregnować i czyścić, bo lepi się do niego wszystko co spada z drzew. Mechanizm też może ulec uszkodzeniu, ale nie są to kosztowne naprawy.

Silnik
@dGustator: Środek mi się baaaardzo podoba. Fotelom się nie przyglądałem czy są w elektryce tylko na stan - ten też jest jak najbardziej w porządku.

ps. Myślałem, że wersja wyposażenia vector jest bogata ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@KolegaPatryk: Vector ma w sumie tylko alufelgi, pół-skórę na fotelach i trochę aluminium w wykończeniu. Bogata jest Aero - ma dokładki zderzaków, ładniejsze felgi i znacznie ładniejszy środek, elektryczne fotele i sportową kierownicę. Dokładki zderzaków możesz dokupić, choć kosztują dość dużo jak na kawałki plastiku.
@KolegaPatryk: Vector jest bogata.

Jakis znajomy sprowadzal? Bo tak teoretycznie powinien on zaplacic clo , acyze i vaty sraty. Liczyles ile tego moze byc? I czy jest komplet? Bo ja ostatnio kupilem Honde GL1500 i sie nie dalo zarejestrowac.

Nie wiem jak po VINie sprawdza sie Saaby.
VAGi mozna, MB mozna, BMW mozna. Czy Saaby ? Nie wiem.
A Szwajcaria nie wiem czy ma taki ogoln system jak Szwecja czy kraje
@EliG: Po czym wnioskujesz? Teraz przeglądam ceny części to nie są jakieś drogie.... Ceny filtrów jak w każdym zwykłym aucie, Turbina 500-700 zł....

@bigger: O dokumenty nie ma się co martwić, ten człowiek mnie nie oszuka na 100% także o to jestem spokojny. Boje się tylko tych rzeczy o których wspominałem.
Cały błotnik w kolorze jest w środku, wystarczy założyć.
ps. 14000 zł będzie mnie kosztował i to na pełną
Po czym wnioskujesz? Teraz przeglądam ceny części to nie są jakieś drogie.... Ceny filtrów jak w każdym zwykłym aucie, Turbina 500-700 zł....


@KolegaPatryk: Po moim ojcu. Miał Saab 93. Każda naprawa kosztowała krocie. W końcu odjechał na lawecie za 1k. Części nie są przesadnie drogie ale saab jest bardzo nietypowy i serwis ludzi którzy naprawdę się znają kosztuje konkretnie. Stary miał problem z mocą - skoki mocy - później stały spadek
@KolegaPatryk: popatrz że oni ten przód klepali do stanu jaki teraz widzisz. Pytanie jak to wyglądało wcześniej. Lampa na 90% wymieniona. Nie może być tak pomięty i mieć cała lampę. Pytanie co pod poszyciem się dzieje.
@KolegaPatryk: ok, co do auta więcej się nie wypowiem ale tobie dam radę, myślę że dobrą: pamiętaj że nie takie przekręty ludzie własnej rodzinie robią, o dzieciach co rodziców sprzedają z mieszkaniami poczytaj. Więc pamiętaj żebyś nie patrzył na techniczny stan auta przez pryzmat że ktoś by cie tak nie oszukał.
#sadstory
Wujek mojego różowego, handlarz i właściciel warsztatu sprzedał jej auto złożone z 3 i nawet mu brewka nie pykła.
@KolegaPatryk: Pytanie jak pas przedni, fartuch itd. Pesymistyczna opcja to wg mnie 1500-2000zł. No i pytanie czy 14000 na czysto czy jeszcze plus opłaty ??? I pamiętaj, że jak chces to sprzedać i zarobić to szanse na sprzedaż są wprost proporcjonalne do dobrej pogody ( ͡° ͜ʖ ͡°) Choć to saab to możliwe, że jakiś pasjonata weźmie.