Wpis z mikrobloga

@Daredzik: Ja czytam wszystko co mi wpadnie pod rękę :) Moje ulubione tytuły to. Pokonać Giełdę Pytera Lyncha, Inwestowanie w wartość Glena Arnolda, Inteligentny Inwestora Benjamina Grahhama i Zwykłe akcje niezwykłe zyski Philipa Fischera. To jeśli chodzi o analizę fundamentalną. Co do technicznej się nie wypowiadam bo nie stosuję.
STALEXPORT, LSI Soft, ONICO ... głównie sugeruję się niskim C/Z i wysoką dynamiką wzrostów przychodów i zysku netto oraz bardzo dobrą sytuacją fundamentalną
@Daredzik:
Na start 6 porad.
1. Graj tylko kasą, którą możesz w całości wmoczyć
2. nie trzymaj za długo i nie wywalaj na wariata. Straty to normalka. Ważne żeby nie tracić więcej niż się zyskuje. Pamiętaj o podatku ...
3. nie licz że przewidzisz wszystko, dobre info o raporcie czy dywidenda nie gwarantuje niczego.
4. pieniądze lubią ciszę (zazwyczaj)
5. kupuj plotki, sprzedawaj fakty
6. miej nerwy na wodzy (bo sporo
@zielonek1000:

Na start 6 porad.

1. Graj tylko kasą, którą możesz w całości wmoczyć

2. nie trzymaj za długo i nie wywalaj na wariata. Straty to normalka. Ważne żeby nie tracić więcej niż się zyskuje. Pamiętaj o podatku ...

3. nie licz że przewidzisz wszystko, dobre info o raporcie czy dywidenda nie gwarantuje niczego.

4. pieniądze lubią ciszę (zazwyczaj)

5. kupuj plotki, sprzedawaj fakty

6. miej nerwy na wodzy (bo sporo
@zielonek1000:

Wszystko fajnie, tylko skąd on ma na Boga wiedzieć jaki ma mieć plan?


1. Dowiedzieć się jak się ustala trend i wybrać którąś z metod.
2. Trzymać się tego że we wzrostowym gra tylko longi a w spadkowym shorty
3. Dowiedzieć się jak określać prawdopodobne zakończenia korekt w tym trendzie - nawet jakiś tam wskaźnik czy price action
4. Sl stawiać za ostatni dołek/szczyt w tym ruchu

No i mamy
@Norwag93:
Po pierwsze, Twoja propozycja to gra na rynku terminowym, to wymaga dodatkowej umowy z bankiem i depozytu i raczej jest zalecane dla zaawansowanych spekulantów. Bo wmoczyć można znacznie więcej niż na kasowym.
Po drugie niektórych przerasta/nudzi/odpycha AT bo może chłopak woli poczytać raporty, zainwestować na dłużej, czy pójść w dywidendę.
Po trzecie trendy w dzisiejszych czasach to sobie można w d. wsadzić. W każdej chwili może coś wyskoczyć, jakaś durna
Jedyną metodą to kupować w dołku i sprzedawać na górce


@zielonek1000: to jest właśnie metoda którą się wciska aby ktoś stracił. Historycznie ładnie widać - kupuj w dołku, ale powiedz mi patrząc na wykres czy to dołek.

Ta technika to skrajny przykład grania przeciwko trendowi, dlatego wiele osób traci. Nigdy nie wiesz czy jesteś w dołku albo na szczycie.