Wpis z mikrobloga

Będę w M54B30 wymieniał uszczelkę pokrywy zaworów (świece #!$%@? olejem od góry) i tak sobie myślę, czy nie wysłać Vanosów na regeneracje... Autko ładnie zbiera na DIS Intake ma leak -1.5*, outake 4.88*. A może być to rozwiązaniem problemów z nierówną pracą silnika, na wolnych gdy jest zimny po nocy. Co myślice? Wysyłać czy nie ruszać.
#bmw #mechanikasamochodowa #e46 @damian_co_dalej
  • 12
@manix93: hmmm, jak jest ktoś zaufany kto robi dobrze, to w sumie możesz wysłać, generalnie vanosy daje się do serwisu gdy słychać grzechotanie, uszczelki od tłoczków można wymienić samemu - największą bolączką jest właśnie luźny łańcuch itp. - robocizna tego troche kosztuje :P
@damian_co_dalej: No nic nie grzechocze ale uszczelki mogą być #!$%@?. Myślałem do Mehenkera wysłać, 400zł zł kosztuje u nich wymiana uszczelek i tulejek, a opinie mają pozytywne. Po prostu przy wymianie uszczelki wpadł pomysł. #!$%@?ć to czy w sumie nie zaszkodzi.
@damian_co_dalej: Wysłać Vanosa. U mnie w Kato z zostawieniem auto 950zł. Ale #!$%@? ich, bo jak miałem problem z zablokowanym Vanosem to tylko "Panie, przejeżdżaj 950zł i zrobione", a okazało się że elektrozawór padł (co jak dzwoniłem do Mehenkera zasugerowali żebym sprawdził). Ogólnie jestem nastawiony, żeby to wysłać do nich...
@manix93: nierówna praca na zimnym silniku to główny objaw nieszczelności VANOSA. Ja niedawno robiłem sam. Uszczelniacze kupiłem od Beisana, ze stanów. Z wymianą nie ma żadnego problemu. Instrukcja razem ze zdjęciami jest u nich na stronie. To nie m52, że można coś zepsuć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@dawido175: Wolę oddać to komuś kto zrobił już tych vanosów troszkę. :) Najgorsze, że pokrywę będę miał zdjętą dopiero w czwartek, a w kolejną niedzielę (7) jadę na urlop więc będzie wszystko składane na styk. xD