Wpis z mikrobloga

Cześć,
Mam Golfa VI, dzisiaj zauważyłem, że jakoś tak coś mi trze z przodu jak hamuje i jest specyficzny odgłos.
Podejrzewam, że to klocki hamulcowe, ale nie pali się kontrolka. Jakie polecacie klocki hamulcowe przednie? #motoryzacja #volswagen #carboners #kiciochpyta
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Mbw3: wszystko zależy od tego jakie masz tarcze - klocki różnych firm mają różne twardości i jak dobierzesz twardy klocek (np. Ferodo DS Performance) do miękkiej tarczy (np. textar) to na jednym komplecie klocków ze dwa albo trzy komplety tarcz obrobisz :D Jak masz ori tarcze to polecam textara właśnie, często stosowany na pierwszym montażu. W jednym aucie mam też Ferodo Premier, zaczęły piszczeć gdzieś tak po zużyciu 60-70% ale
  • Odpowiedz
@Mbw3: często nawet ściągając koło się tego do końca nie dowiesz jak oznaczenia zardzewiały. A powiedz mi jaki masz przebieg w tym aucie i na ile jest realny? Po tym też można stwierdzić czy ktoś już tarcze zmieniał czy nie
  • Odpowiedz
@Mbw3: Czyli bardzo możliwe że tarcze jeszcze są ori, ale bardzo też możliwe że już nadchodzi czas na to żeby je też wymienić, wszystko się okaże jak się koło zdejmie i zmierzy grubość. Oddaj tylko auto do kogoś kto nie odwala fuszery przy takich robotach - warto przy okazji wymienić elementy gumowe w zaciskach, wymienić płyn hamulcowy i inne takie pierdoły których janusze (celowo z małej litery) nie robią bo
  • Odpowiedz
  • 0
Panowie, pozwolicie, że podłącze się do tematu hamulcowego. Mam golfa iv, tarcze i hamulce wymieniałem ubiegłej jesieni. Nie wiem jakiej firmy, ponprostu zdaję się na zaprzyjaźnionego mechanika. Trzy tygodnie temu wracałem w deszczu z nad morza. Zaraz po powrocie poczułem bicie w kołach podczas hamowania. Bicie czuć przy średnim nacisku na pedał hamulca. Kiedy nacisnę mocno bicia nie czuć. Czy wypaczyło mi tarcze po wjechaniu w kałużę?
  • Odpowiedz
@titus1: W swojej czwórce widziałem jak wyglądały osłony tarcz hamulcowych z przodu przy wymianie (robiłem sobie sam przy hamulcach) - były w stanie agonalnym wręcz, zeżarte tak że rozpadały się w rękach. Możliwe że ktoś tego w Twoim wypadku nie przypilnował i przez jazdę w deszczu je pokrzywiło bo miały non stop kontakt z wodą jak były rozgrzane. Tarcze do przetoczenia i powinno być wporzo skoro są prawie nowe
  • Odpowiedz
@titus1: właśnie słowo klucz - "w deszczu" - tak możliwe, nawet po chwilowym pałowaniu jak marnej jakości tarcza i pojedziesz na myjnie i jebniesz wodą to robią się jak z plasteliny. Bicie - rozbierz zobacz na ile wystarczy jeszcze klocka / tarczy. Zarżnij je do końca i wymień. Mnie tył bije przy hamowaniu - podobnie jak u ciebie. Nie ma się czym przejmować - lekko irtytujące. Ew. Rozgrzej przyhamuj mocna
  • Odpowiedz
@sharkletx: jak by j----o jak w pociągu to bym się zaczął przejmować :) a tak serio są większe zmartwienia :D
ale tak masz racje łożyska w mniejszym lub większym stopniu dostają po dupie.
  • Odpowiedz