Wpis z mikrobloga

Mirki.!!! Wracam do mieszkania i patrze, że wymienili wewnętrzne drzwi na klatce schodowej. A teraz boję się wyjść, że nie będę mogła potem wejść, bo nie otworzę drzwi. Jakie są szanse, że klucz ze starych bardzo drzwi będzie pasował do nowych? :(( #oswiadczeniezdupy #problem #comamrobic

Co mam robić?! Wyjść z domu?

  • tak, zawsze można spać pod mostem, albo na schodach 16.0% (237)
  • tak, stare klucze na pewno pasują do starego zamka 14.2% (211)
  • nie, już nigdy w życiu nie wyjdziesz z mieszkania 53.4% (793)
  • nie wiem 16.4% (243)

Oddanych głosów: 1484

  • 51
  • Odpowiedz
@lubieczekolade:
Prawdopodobnie stare klucze będą pasowały, jeśli nie, to dostaniesz informację na ten temat wraz z nowymi kluczami, albo przez kilka dni drzwi nie będą zamykane na klucz dopóki sobie ludzie nie dorobią.
Nie może być tak że drzwi zostaną wymienione razem z zamkami a później "radźcie sobie ludzie sami".
Ogólnie dziwne akcja, bo informację o wymianie drzwi i ewentualnie zamków powinnaś dostać przed całą akcją, poczytaj dobrze na klatce
  • Odpowiedz
@Dantalia: Domofon jest tylko przy drzwiach zewnętrznych. Aby dotrzeć do mieszkania muszę otworzyć jeszcze jedne, które nie działają na domofon tylko na klucz. Pozostali domownicy powyjeżdżali. Tak dla ścisłości. Mieszkam tu od niedawna to chyba mogę trochę nie ogarniać, sąsiadów nawet na oczy nie widziałam.
  • Odpowiedz
@lubieczekolade: a no dlatego, że wystarczy żeby wszedł właściciel lub ktoś kto ma też komplet kluczy razem z nowym kluczem do budynku w asyście policji po stwierdzeniu, że ktoś mu się zalągł w chacie pod jego nieobecność. Następuje komisyjne porównanie kluczy (ty nie masz nowego) i idziesz na bruk. Były już takie przypadki przy wymianie domofonów. Moja rada: nie wychodź z domu.
  • Odpowiedz
@lubieczekolade: co to za chory układ kto to projektował? w sensie co jak bym chciał kogoś wpuścić do mieszkania to otworzyłbym mu przez domofon jedne drzwi a żeby otworzyć mu drugie bym musiał dymać na dół żeby je mu otworzyć albo co kazałbym mu czekać aż ktoś będzie wychodzić? xD
coś kręcisz
  • Odpowiedz