Wpis z mikrobloga

Na prawdę nie mam pojęcia jak taki portal jak #allegro tak długo utrzymuje się na polskim rynku. Przecież ta strona powinna być dwa razy bardziej rozbudowana, nie mówiąc o jakiejś ochronie kupujących. Powinni brać przykład z chińskiego #aliexpress. Mam nadzieję że wkrótce powstanie coś lepszego, dziwię się że jeszcze nie ma.
  • 21
@kubasal: Większość ludzi nie wie że jest coś lepszego niż Allegro więc dla nich to najlepsza i najbezpieczniejsza forma.

Typowy polak który nie zna aliexpress i innych chińskich sklepów z lepszymi zabezpieczeniami myśli tak:

zakupy z chin?! a co jak cie oszuka i nic nie wyśle, nic nie zrobisz, co polecisz do niego po pieniądze?


A tu lepiej i bezpieczniej z chin ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Czartu: No bo telefon jest w WER.
Chodzi o inny telefon który odesłałem do Chin bo mnie chińczyk zrobił... jak już odesłałem to teraz wymyśla ze nie ten wysłałem bo numer imei się nie zgadza, teraz piszę że uszkodzona paczka i sprawdza. Ogólnie szopki odstawia a aliexpress nie reaguję bo sprzedający ma czas na potwierdzneie otrzymania telefonu lub escalacje sporu a ja muszę czekać.. Wystąpiłem już o chargeback do banku.
@Andczej barierą na Ali jest język , dla wielu to nie do przejścia. A niestety nawet używając Google translator trzeba podstawy znać. Dlatego wielu zarabia będąc tylko pośrednikami.
Ja już jestem na etapie że niektórzy sprzedawcy wysyłają mi sms-a że mają towar lub kupuję poza Ali a portalu mam kupione jakiś rodzaj randomowy przedmiot. I nawet jak towar nie przyszedł to sprzedawca wysyłał jeszcze raz bo zawsze mogłem ujawnić nasza korespondencje
@npremium: co to za ochrona kupujacych? ledwo pare tygodni na dostarczenie paczki. jakas usterka ktora ciezko udowodnic? oczekuja od ciebie zdjec i "expertyzy i dokumentacji"(?) kupilem pare rzeczy ktore jednak okazaly sie byc nieuzyteczne i nie potrafilem wytlumaczyc chinczykowi ze jednak ma mi oddac pieniadze.

a ostatnio (podobno... bo jeszcze nie wiem przy przyszly) banggood zwrocil mi $50 za niedzialajacy tablet - okazalo sie ze mialem gwarancje na ten tablet na
- bardziej szczegółowe kanały RSS uwzględniające filtry w danej kategorii


@Quis: wtyczka do przeglądarki Distill Web Monitor powinna pomóc, jak nie to allegro ma webapi i tam można robić co się chce.
@Bohun_Zygmund: Trochę Cię nie rozumiem. Martwe piksele na wyświetlaczu oraz pęknięta szybka od aparatu mimo iż telefon mi nie spadł ani nim nigdzie nie rzuciłem. Sprzedający zgodził się na wymianę później zaczął kręcić, odesłałem telefon do Chin (pisał najpierw że do Warszawy będę miał odesłać). Status paczki doręczony a on że za 2 dni ją odbierze bo gdzieś tam dzwonił... odebrał paczkę i twierdzi że wysłałem mu inny telefon. Ogólnie aliexpress
Przecież ta strona powinna być dwa razy bardziej rozbudowana, nie mówiąc o jakiejś ochronie kupujących.


@kubasal:

ochrona jest, strona rozbudowana tez jest az za bardzo

problememallegro jest dropshipping, z ktorym nie bardzo ani chca ani moga sobie poradzic.