Wpis z mikrobloga

@darthbob: Właśnie widzę, że pojawiła się taka brzydka piana, ale już ją wyjąłem łyżką i zmniejszyłem gaz. Fenks za tipa.
Ile czasu to powinno się gotować? Ofc przykryłem tylko lekko uchylone żeby nie wykipiało.
@paczczczacz: szumowina będzie zawsze, tego nie pominiesz, Bo ja wiem ile? ja zawsze 1,5h okolo gotuje. (to znaczy najpierw korpus kuczaka bez skóry przez 1h, potem dodaje marchew, pietruszkę, opaloną cebulę i przyprawy i gotuję aż marchewka będzie miękka)
@darthbob: No to #!$%@?łem chyba, bo nie zdjalem skory z korpusu to raz a dwa dodalem za wczesnie warzywa i nie dalem cebuli, bo sobie mysle kurrwa cebule do rosolu? No #!$%@? zobaczymy co to sie tam odjaniepawli ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@paczczczacz: będzie dobre, rosołu się nie da zepsuć, skórę zdejmuję żeby był mniej tłusty, jak dodałeś warzywa od razu to będą bardziej miękkie i tyle, rozpaść się nie powinny, przepisów jest dużo, każdy robi inaczej. to co napisałem to wersja jaka mi najbardziej odpowiada ( ͡° ͜ʖ ͡°). Tylko pamiętaj o jednym, jutro pomidorowa ( ͡º ͜ʖ͡º)