Wpis z mikrobloga

Chyba podjąłem decyzję o zmianie samochodu. Obecna corsa c 2004 r. 1.0 psuje mi się i zaczyna za bardzo zaglądać do portfela, to mój pierwszy samochód. Czym jeździcie? W jakie auta i silniki iść? Chciałbym kupić sedana albo kombi, od 2010 r do 30k PLN.
Jak przeglądam sobie łotomoto, to ciekawie wygląda Citroen C5, albo Mondeo MK4. Z tym, że diesli jest dużo, a benzyny nie ma wcale w przypadku mondeo, czemu? :P Nigdy nie jeździłem dieslem i nie wiem nawet czym się różni w praktyce. Myślę, że dużo nie jeżdzę, robię dziennie ok. 15 km większość w korkach. Raz na 1-2 tyg. trasa 200-300 km. I jaka skrzynia? Coś czuję, że mnie czeka doktoryzowanie się z tego wszystkiego, jezu jak ja nie lubię robić "dużych" zakupów :/ #motoryzacja #citroen #ford #samochody
  • 3
dziennie ok. 15 km większość w korkach. Raz na 1-2 tyg. trasa 200-300 km

@taki-o-kamil: diesel do miasta? wolę wolnossące PB+LPG, mniej osprzętu do psucia się.

I jaka skrzynia?

@taki-o-kamil: Do tej pory zawsze miałem manuala, ale ostanio coraz częściej myślę nad zmianą na automat ;)

Co do modeli to sie nie wypowiadam bo jestem #bojowkabmw a z tego rocznika za ta kasę nie masz co szukać nawet.