Wpis z mikrobloga

No!
Po wielu przemyśleniach wreszcie padła decyzja. Nowe moto na sezon 2018.
Przyszły sezon jeszcze na GS a potem zmiana na KTM 1190 Adventure R.
Czekam na info o jeździe testowej tak by na 100% być pewnym wyboru. Niestety parę razy nagrzałem się na jakiś motocykl i po 15 minutach jazdy jednak stwierdzałem że to po prostu nie to. Mam nadzieję że z KTM tak nie będzie... 990 mi baaardzo pasuje jednak jest zbyt zero jedynkowy. 1190 jest wypośrodkowaniem dzika z ADHD i GSa.
A jak u was motomirki, jakie plany na zmianę wozidła?
#motocykle
źródło: comment_xjdoz0DjiE5XK1TIDBXnvZ7at4xf3SuC.jpg
  • 36
@blubi_su: ja zarzuciłam wszelkie marzenia - Bożenka zostaje ze mną na lata, dlatego póki co inwestuję w usprawnienia. A jak już się nauczę jeździć, to pomyślę :)
Czekam na info o jeździe testowej tak by na 100% być pewnym wyboru. Niestety parę razy nagrzałem się na jakiś motocykl i po 15 minutach jazdy jednak stwierdzałem że to po prostu nie to.


@blubi_su: ja byłem pewien że zmienię MT07 na MT09 Tracer po czym po jeździe testowej okazało się, że na autostradzie wieje i huczy i rzuca bardziej niż na nakedzie :/
więc szukam dalej miejskiego moto które może
@ookurasama: Dzięki! Trafiłem już na ten test wcześniej. Co do KTM z tego testu to oni mieli pierwsza wersję produkcyjną 2014 która była dosłownie usiana błędami. Ja będę celował albo w nowego, albo maks w 2016. Tak w ogóle to jak ktoś kupił w 2014 to KTM po ciuchu stara się wymieniać ludziom na 2015 bo był tak wadliwy...
@Stitch: Bardzo dobre podejście :)
@kabzior: A to ciekawe co
@macentos: Szczerze mówiąc to strasznie bałem się tych gadżetów. Jak kupowałem GSa to szukałem wersji bez ESA bo czytałem że się psuje w wodzie. No i tak samo mam z KTM, ale coraz to nowe testy długodystansowe udowadniają że ilość elektroniki nie przeszkadza mu w byciu rasową przeprawą. R w odróżnieniu od standardu nie ma elektronicznie sterowanego zawieszenia. Uznali jednak że jest to zbyt delikatne rozwiązanie na dzikowanie w błocie :P
@macentos: Dokłądnie tak jak mówisz. Każdy element można wyłączyć bez najmniejszego problemu. ABS całkowicie albo tylko tył, kontrolę trakcji tak samo. Przy przełączeniu map na Enduro Pro jest 150KM na koło bez żadnych ograniczeń. Jedynie potrzebne jaja z żelbetu :P
@blubi_su no ją chyba się na Xt660 przesiąde jak się piniondz będzie zgadzać :) ostatnio w terenie byliśmy i właśnie facet na 990 był,fajne moto ale po wywrotce miał jakieś problemy ciągle z zapłonem. On ma chyba dwa zbiorniki paliwa..
@blubi_su: u mnie na przyszły sezon szukam 990 Adv R albo... 990 SMT ( ͡º ͜ʖ͡º) chyba ze bedzie słabo ze sprzętami na rynku to se poczekam i odłożę na 1190 :)
@Kick_Ass: Zgadza się, dwa zbiorniki, połączone na dole. Pomysł jest taki że jak Ci się przebije powiedzmy z prawej. To jak szybko zareagujesz i zamkniesz połączenie to dalej będziesz miał wachę w lewym. Pomysł fajny, ale róznie bywa z działaniem w praktyce.
A to ciekawe co mówisz, może coś z półki Hondy? NC700?


@blubi_su: ja mam 190cm wzrostu, być może rozwiązaniem byłaby akcesoryjna wysoka szyba turystyczna, ale raczej nie kupię w ciemno... nc750 jeździłem, też nie dla mnie.
@blubi_su: jeździłem małym gsem i dużym, fajne, ale ja jakoś nie bardzo zjeżdżam z asfaltu, więc jednak sportowo-turystyczny chyba. chociaż przyznaję że pozycja była super wygodna.
@blubi_su: Mam nadzieję tylko, że na brak mocy nie będę narzekał :) Szczególnie na wyprawach, gdzie będę jechał zapakowany. Przejechałem rowerem m.in. z Warszawy do Paryża przez Szwajcarię za czasów studenckich więc proszę mnie nie straszyć, że dupa mi odpadnie na supermoto ;)

Jak już to właśnie brak mocy będzie główną bolączką.
No to Multistrada 1200? Wysoka, szosowa, piekielnie szybka i zwrotna.


@blubi_su: musiałbym spróbować jak z owiewkami i szybą, bo z przedniego wyglądu to tak jak Tracer.
inna sprawa, że na "piekielnie szybką" to jeszcze nie czas :)
@blubi_su: to ciekawy wybór, cieżko bedzie był pominiętym na drodze i przez gapiów ( ͡º ͜ʖ͡º)
Moj odległy, ale jednak plan to k1300s, jak tylko życiowe plany tego nie pokrzyżują. A narazie cieszę sie z cebulki, tej najmniejszej xD