Wpis z mikrobloga

Witam wykopową prawicę, po zamachach we francji popełniłem wpis, który stał się na mikroblogu dosyć popularny i jednocześnie mocno wyśmiany przez was i skrytykowany. Jednym słowem, stawiam tezę, że genezy zamachów szukać należy w działaniach prawicy, a nie w polityce multi kulti czy "lewackich" działaniach polityków: http://www.wykop.pl/wpis/18674627/wyjatkowo-debilne-jest-laczenie-zamachow-z-lewactw/

Niestety większość z tej krytyki wcale nie odnosiła się do treści wpisu, a jedynie był to złośliwe komentarze w stylu "hahaha lewaku głupi nie masz racji, dalej nie czytam". no cóż może to moja wina,pisałem pod wpływem emocji i może trochę za ostro. Po pewnym czasie przestałem już odpowiadać na komentarze, ponieważ odnosiłem wrażenie, że zostałem źle zrozumiany a wasze odpowiedzi były zupełnie na inny temat (a może to tak specjalnie prawica pisze, żeby odwrócić uwagę, bądź ponieważ nie ma argumentów). W weekend pracowałem i byłem zajęty więc teraz korzystając z chwili czasu chciałbym wyjaśnić wam parę kwesti i odnieść się do niektórych komentarzy:

1. Każdy, kto twierdzi, że we Francji panuje "multi-kulti" nie zna ani Francji, ani założeń multikulturalizmu. Ten kraj jest najbardziej jaskrawym przykładem odrzucenia tej polityki. Każdy obywatel jest tam mierzony tą samą, laicką i republikańską miarą. Stąd m.in. zakaz noszenia burki, nadal legalnej w Anglii czy Niemczech.

2. Każdy, kto twierdzi, że francuskie służby porządkowe folgują chłopakom z przedmieść, nigdy nie był we Francji, a już na pewno nie wie, czym są Republikańskie Kompanie Bezpieczeństwa.

3. Każdy, kto uważa, że francuska odpowiedź na integryzm islamistyczny kończy się na przemowach, zniczach i gorzkich żalach, mało wie o geopolityce i o kolejnych interwencjach wojskowych: od Mali w zachodniej Afryce przez Republikę Srodkowej Afryki po Syrię na Bliskim Wschodzie. Ale każde z tych państw było kiedyś francuską kolonią - kto nie rozumie ładunku emocji i resentymentów, jakie są z tym wiążą, nic nie rozumie.

4. Każdy, kto uważa, że jest to problem "uchodźców", nie dostrzega, że sprawcami tych barbarzyńskich ataków są ludzie we Francji urodzeni. Nie jest więc kwestia "wpuszczania" bądź "niewpuszczania" kogokolwiek. A tym, którzy mówią, że w takim razie trzeba było nie wpuścić ich rodziców i dziadków, mogę powiedzieć jedno: nie można było nie wpuścić harkisów po wojnie w Algierii, bo ci ludzie, zasłużyli sobie na miano Francuzów swoją postawą w czasie dwóch wojen światowych i wojny w Algierii.

5. Każdy, kogo razi czarnoskóry piłkarz w kadrze Francji, ale nie raził go Alzatczyk Antoine Griezmann albo Sabaudczyk Michel Platini, powinien przyznać, ze jest rasistą.

pozdrawiam i zachęcam do samodzielnej analizy problemu, odrzucając myślenie zero-jedynkowe

#francja #multikulti #terroryzm #niceattack #neuropa #4konserwy
  • 47
@MrExpendable: Ludzie nie myślą bo to zbyt wielki wysiłek wyszukać informację o ich zaangażowaniu militarnym na świecie, (hehe my powstanie warszawskie a oni biala flagaxd) czy choćby o zakazie noszenia burek.
Wolą proste chłopskie teksty Mariana Silnorękiego, Korwina czy takie jak ten ostatni Błaszczaka, utrwalić sobie prostą prymitywną wiedzę o świecie jest łatwiej a jak już sie ją utrwali to bardzo bardzo trudno zmienić zdanie bo działa mechanizm wyparcia.
Trudno ale
@MrExpendable: Bo jako Naród Wybrany musimy być w czymś lepsi. Oczywiście nie jesteśmy potęgą bo Świat się na nas uwziął więc szukamy innych możliwości żeby połechtać sobie ego. Jako, że gorącym tematem jest Islam i terroryzm to dumnie nasi patrioci wywyższają się nad Zachodem jaki to nasz kraj jest bezpieczny dzięki rządom prawej strony. I oczywiście sytuację z naszego podwórka porównują do tej z Francji czy Belgii. No bo wystarczy, żeby
@Archad: najlepsze jest to, że ja nic nie mam do poglądów prawicowych i ludzi którzy to wierzą - tylko dlaczego zawsze na wykopie na mój post nikt nie odpowie konkretnymi argumentami tylko liderzy wykopowej prawicy piszą "rak instant" etc.? Sam chętnie bym poczytał jakie są pomysły prawicy na walkę z terroryzmem (tylko plz bez "wyrzućmy wszystkich muzłumanów z europy" xd) i może sam bym zmienił pod ich wpływem punkt widzenia, ale
@MrExpendable:

To ja Ci odpiszę bajką o misiach.

Pewnego dnia misie polarne doszły do wniosku, że wkurza ich ten mróz i mało jedzonka. Rozejrzały się po świecie i stwierdziły, że przenoszą się do miejsc, w których występują misie brunatne. Przepłyneły morze i znalazły się w kanadzie. Misie brunatne z początku były zdziwione, ale postanowiły że jakoś dogadają się z przybyszami, bo przecież istnieje tylko "jedna rasa, misia rasa".

Z początku wszystko
4. Każdy, kto uważa, że jest to problem "uchodźców", nie dostrzega, że sprawcami tych barbarzyńskich ataków są ludzie we Francji urodzeni. Nie jest więc kwestia "wpuszczania" bądź "niewpuszczania" kogokolwiek. A tym, którzy mówią, że w takim razie trzeba było nie wpuścić ich rodziców i dziadków, mogę powiedzieć jedno: nie można było nie wpuścić harkisów po wojnie w Algierii, bo ci ludzie, zasłużyli sobie na miano Francuzów swoją postawą w czasie dwóch wojen
@patrykgit: oczywiście, że różnice kulturowe i rasowe to fakt, zgadzam się z tym jak najbardziej i dlatego właśnie jestem za całkowitym multi-kulti.

@venomik: tak to ciekawy i bardzo złożony temat. myślę, że aby uniknąć radykalizacji poglądów takich ludzi trzba im stworzyć warunki do godnego życia i im pomóc, a nie zamykach ich w gettach na przedmieśiach. Warto wspomnieć, że zamochowiec z nicei miał problemu psychiczne, był narkomanem a także nie
tak to ciekawy i bardzo złożony temat. myślę, że aby uniknąć radykalizacji poglądów takich ludzi trzba im stworzyć warunki do godnego życia i im pomóc, a nie zamykach ich w gettach na przedmieśiach.

@MrExpendable:
Spoko. Ty myślisz tak, inni myślą, że to niewiele pomoże. A ja na przykład nie jestem zwolennikiem by ten ciekawy i złożony temat badać na zywym organizmie.
Bo mnie na przykład sprawdzanie: pomordują czy nie pomordują? Będzie
@MrExpendable:

xD

Stąd m.in. zakaz noszenia burki


We Francji nie ma zakazu noszenia burki, tylko zakaz zakrywania twarzy w miejscach publicznych z 2010 roku, który i tak jest nagminnie łamany nie tylko na przedmieściach, ale np też przez kierowców jednośladów.

Każdy, kto twierdzi, że francuskie służby porządkowe folgują chłopakom z przedmieść, nigdy nie był we Francji,


Spędziłem w tym kraju połowę życia. Francuskie służby porządkowe takie ostre, szczególnie w departamencie 93
@MrExpendable: Na wstępie - szanuję Cumplu za oba wpisy i próbę analizy trudnego tematu w trudnym miejscu, jakim jest wykop.
Moim zdaniem osoby, które nie chcą się zasymilować powinny być deportowane do krajów pochodzenia. Oczywiście trudno byłoby ustalić klucz, wg którego miano by decydować, kto zasługuje na pobyt a kto nie, bo jak sam wspomniałeś temat jest bardzo złożony. Przykładowo - osoby, które regularnie uchylają się od podjęcia pracy, osoby dokonujące
@MrExpendable:

Każdy, kto uważa, że jest to problem "uchodźców", nie dostrzega, że sprawcami tych barbarzyńskich ataków są ludzie we Francji urodzeni.


Dlatego należy wpuścić następnych "uchodźców" żeby za 1 czy 2 pokolenia mieć następne problemy tak jak teraz jest z potomkami innych imigrantów, którzy przybyli do Francji wcześniej. Jak dla mnie jest to przykład, że ci ludzie po prostu nie asymilują się do końca i nie warto sprowadzać ich jeszcze więcej.
@MrExpendable: Tu sie nie ma co stresowac tylko trzeba zaakceptowac ze wykop jest opanowany przez gimbokonserwatystow o mysleniu zero-jedynkowym. W koncu populistyczne argumenty, syndrom twierdzy, czarno-bialy swiat swietnie sprzedaje sie wsrod mniej doswiadczonych ludzi i stad latwiej im przekonac do swoich argumentow gimbazjum, licbazjum i nawet studbaze, ktora nie wlacza myslenia. No i przez to jezeli masz inne przekonania niz kato-prawica bedziesz wyzwany od lewakow. A juz najbardziej smiesza konserwy nazywajacy
@empee:
Można być wolnościowcem i popierać to, co się dzieje we Francji? W jaki sposób? Ludzie pracujący płacą gigantyczne podatki, często nominalnie pow. 50%, plus do tego ogrom podatków pośrednich, żeby płacić na HLM (mieszkania socjalne) dla imigrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu, na zasiłki dla nich, na darmowe kina i baseny. Jaki rząd nie wybrać we Francji, trzeba dopłacać pod przymusem do ludzi, którzy nie pałają miłością do kultury zachodu.