Wpis z mikrobloga

Witam wykopową prawicę, po zamachach we francji popełniłem wpis, który stał się na mikroblogu dosyć popularny i jednocześnie mocno wyśmiany przez was i skrytykowany. Jednym słowem, stawiam tezę, że genezy zamachów szukać należy w działaniach prawicy, a nie w polityce multi kulti czy "lewackich" działaniach polityków: http://www.wykop.pl/wpis/18674627/wyjatkowo-debilne-jest-laczenie-zamachow-z-lewactw/

Niestety większość z tej krytyki wcale nie odnosiła się do treści wpisu, a jedynie był to złośliwe komentarze w stylu "hahaha lewaku głupi nie masz racji, dalej nie czytam". no cóż może to moja wina,pisałem pod wpływem emocji i może trochę za ostro. Po pewnym czasie przestałem już odpowiadać na komentarze, ponieważ odnosiłem wrażenie, że zostałem źle zrozumiany a wasze odpowiedzi były zupełnie na inny temat (a może to tak specjalnie prawica pisze, żeby odwrócić uwagę, bądź ponieważ nie ma argumentów). W weekend pracowałem i byłem zajęty więc teraz korzystając z chwili czasu chciałbym wyjaśnić wam parę kwesti i odnieść się do niektórych komentarzy:

1. Każdy, kto twierdzi, że we Francji panuje "multi-kulti" nie zna ani Francji, ani założeń multikulturalizmu. Ten kraj jest najbardziej jaskrawym przykładem odrzucenia tej polityki. Każdy obywatel jest tam mierzony tą samą, laicką i republikańską miarą. Stąd m.in. zakaz noszenia burki, nadal legalnej w Anglii czy Niemczech.

2. Każdy, kto twierdzi, że francuskie służby porządkowe folgują chłopakom z przedmieść, nigdy nie był we Francji, a już na pewno nie wie, czym są Republikańskie Kompanie Bezpieczeństwa.

3. Każdy, kto uważa, że francuska odpowiedź na integryzm islamistyczny kończy się na przemowach, zniczach i gorzkich żalach, mało wie o geopolityce i o kolejnych interwencjach wojskowych: od Mali w zachodniej Afryce przez Republikę Srodkowej Afryki po Syrię na Bliskim Wschodzie. Ale każde z tych państw było kiedyś francuską kolonią - kto nie rozumie ładunku emocji i resentymentów, jakie są z tym wiążą, nic nie rozumie.

4. Każdy, kto uważa, że jest to problem "uchodźców", nie dostrzega, że sprawcami tych barbarzyńskich ataków są ludzie we Francji urodzeni. Nie jest więc kwestia "wpuszczania" bądź "niewpuszczania" kogokolwiek. A tym, którzy mówią, że w takim razie trzeba było nie wpuścić ich rodziców i dziadków, mogę powiedzieć jedno: nie można było nie wpuścić harkisów po wojnie w Algierii, bo ci ludzie, zasłużyli sobie na miano Francuzów swoją postawą w czasie dwóch wojen światowych i wojny w Algierii.

5. Każdy, kogo razi czarnoskóry piłkarz w kadrze Francji, ale nie raził go Alzatczyk Antoine Griezmann albo Sabaudczyk Michel Platini, powinien przyznać, ze jest rasistą.

pozdrawiam i zachęcam do samodzielnej analizy problemu, odrzucając myślenie zero-jedynkowe

#francja #multikulti #terroryzm #niceattack #neuropa #4konserwy
  • 47
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MrExpendable: ja rozumiem ze bedzie to niepopularna opinia i w ogole, ale czemu musimy pomgac ludziom z bliskiego wschodu i afryki bo ja nie widze co moglibysmy zyskac na tym jako kraj i pisze to nie z niecheci do naszych kolorowych przybyszow ale chlodnej kalkulacji...
  • Odpowiedz
@MrExpendable: szanujesz koroluka np za to, że nie widzi nic złego w uprawianiu seksu babci z wnuczkiem? Można mieć wiele mądrych rzeczy do powiedzenia ale trzeba wiedzieć czego nie mówić tylko wtedy można coś osiągnąć inaczej zostaje się takim korwinem niestety
  • Odpowiedz
@MrExpendable: Odniesiesz się do zarzutów @a94e345cd1084e88ab6e20h41571718a
czy zamkniesz mordałkę jak to próbowałeś imputować swoim oponentom? :)

Francuzi owszem działają za swoimi granicami, ale u siebie mają b----l jak jasny s-------n.
Paryż to wygląda jak miasto w RPA i jest tak samo bezpieczne.
Żałość, a nie poważne państwo.
  • Odpowiedz
@MrExpendable:

Nie wiem co w tym dziwnego. Sam walisz uproszczeniami i inwektywami i chcesz, żeby ktoś poważnie dyskutował?

np.
- " To takie PiSy i Pawłowicze swoim betonowym obskuranckim konserwatyzmem i ksenofobią przez dekady traktowali "brudasów" jako ludzi
  • Odpowiedz
Jedynie zgadzam się że dyskurs na wykopie jest spłycony a często opiera się na wypowiedziach które pasują jedynie pod tak #heheszki
co do samych punktów to nie są one oczywiste tak jak to piszesz

@MrExpendable: 1) A czy Calais nie jest złotym przykładem upadku multi kulti ?
Czy obecny model przyjmowania uchodźców nie jest idealnym przykładem filozofii multikulti w praktyce
  • Odpowiedz
  • 1
@CoSieMaNieUdac
1) przykład czego dokładnie? multikulti czy upadku multikulti?
2) nie jest. Po wydarzeniach 2 wś, Holocauście i masowych czystkach na tle etnicznym, religijnym itd. większa część ludzkości uznała za konieczność przyjmowanie uchodźców. Konwencja genewska została spisana na dobre 20-30 lat przed powstaniem multikulturalizmu
3) znacznie większe zagrożenie terroryzmem istniało w Europie w latach 70 i 80. https://www.statista.com/chart/4093/people-killed-by-terrorist-attacks-in-western-europe-since-1970/
4) nie sądzę, że inna polityka byłaby w stanie powstrzymać terrorystów. Być może
  • Odpowiedz
@MrExpendable: przecież na tym serwisie dla większości użytkowników wyroczniami są Kolonko i Cejrowski, więc czego się spodziewałeś :) Prawie nikt tutaj nie czyta zagranicznych serwisów, wiedzę o świecie (np. Trumpie, islamie, terroryzmie) czerpią od "niepokornych" dziennikarzy lub z filmów na youtubie z żółtymi napisami.
  • Odpowiedz
@MrExpendable: > prawica wrzuca jakieś dematywatory albo śmieszne obrazki

Dokładnie, posługują się demotywatorami, memami i innymi prostymi metodami, mają proste problemy i proste rozwiązania nie dopuszczające jakiegokolwiek stopnia skomplikowania, dlatego jest tak łatwo przyjąć taki tok myślenia nie wymagający żadnego intelektualnego wysiłku. A potem wystarczy go już tylko bronić.
  • Odpowiedz
@devs:
1) "upadku multi kulti", w sensie nie jego końca, a porażki jako filozofii postrzegania kultur, główny zarzut to przełożenia idei nad bezpieczeństwo obywateli. To akurat jest fakt. Co gorsza multikulturalizm głoszony jest środkami czysto propagandowymi i cenzurą.

2,3) wybacz ale podałeś za duży przedział czasowy, co ma konwencja genewska do obecnych bolączek, ?
Sugerujesz że imigrację można przeprowadzić tylko w jeden jedyny sposób
  • Odpowiedz
  • 0
@CoSieMaNieUdac
1) ale czego dokładnie ma dowodzić przykład Calais? Zgromadz odpowiednio dużą liczbę ludzi na odpowiednio małym obszarze i masz ten sam efekt. Przestępczość jest skorelowana z gęstością zaludnienia, co jest dość oczywiste.
Francuzi i Brytyjczycy nie przyjmowali obcokrajowców ze swoich kolonii dla jakiejś idei innej niż chęć zwiększenia podaży taniej siły roboczej (w trakcie obu wojen także w celach werbunkowych). Zresztą, Brytyjczycy wcale nieźle na tym wyszli. Hindusi i Pakistanczycy
  • Odpowiedz
5. Każdy, kogo razi czarnoskóry piłkarz w kadrze Francji, ale nie raził go Alzatczyk Antoine Griezmann albo Sabaudczyk Michel Platini, powinien przyznać, ze jest rasistą.


@MrExpendable: Hę? Co mają do czarnoskórych osoby z terenów, które do Francji należą odpowiednio od 360 lat (z 40 letnią przerwą) i 150 lat? Podbijanie czarnej Afryki to nieco późniejszy okres, emigracja z tych kolonii do Francji - to zazwyczaj już 2 połowa XX wieku. Zresztą patrząc po kadrze piłkarskiej albo Francuzi byli powiedzmy 50 lat temu zdecydowanymi rasistami albo to jednak świeża sprawa. Co nie zmienia tego, że mnie bynajmniej nie razi jakiś konkretny czarnoskóry piłkarz w kadrze Francji. Mam świadomość, że są to raczej osoby urodzone we Francji, także dużo bardziej "legitne" niż nasz Olisadebe, czy Guerreiro. To co mnie osobiście bawi to liczba czarnoskórych piłkarzy w reprezentacji Francji, a więc ich spora nadreprezentacja. Nie uważam tego, za coś złego, bo oczywistą głupotą byłyby parytety rasowe w doborze piłkarzy, ale chyba bawić mnie to może? Podobnie bawiłoby mnie, gdyby np. w polskiej reprezentacji siatkarzy połowa siatkarzy była ruda (czyli nadreprezentacja cechy, która nie jest związana z jakością gry w danym sporcie w stosunku do całości społeczeństwa). Także o ile faktycznie czasem żarty z reprezentacji Francji są słabe albo zwyczajnie się przejadają, o tyle jakieś szczególne plucie się o same żarty też uważam za słabe - bo czemu nie można się z tego pośmiać, czy się zdziwić.

ci ludzie, zasłużyli sobie na miano Francuzów swoją postawą w czasie dwóch wojen światowych

Hmm, Goumierzy również? Ocenianie całej formacji po tym wydarzeniu jest może nie na miejscu, niestety to jest moje
  • Odpowiedz