Wpis z mikrobloga

Od lat władze polskich uczelni prześcigają się staraniach o to, żeby jak najbardziej zdewaluować studia wyższe w Polsce. Myślę, że w dniu dzisiejszym poprzeczka została zawieszona bardzo wysoko i długo jeszcze nie pojawi się wizjoner tego kalibru.

Przedstawiam Państwu jego magnificencję rektora Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Na tej uczelni rozpoczęła się dzisiaj rekrutacja oparta wyłącznie o zdaną maturę i kolejność zgłoszeń.


#poznan #awf #studbaza #wielcyludzie #polakicebulaki
Pobierz i.....r - Od lat władze polskich uczelni prześcigają się staraniach o to, żeby jak na...
źródło: comment_eLkO7tCzVe8GZTW3vsVOG795H21kyiVD.jpg
  • 63
@FeniEnt: Zależy od kierunku. Na wychowaniu fizycznym, który daje ci możliwość zostania nauczycielem wf-u są wszelkiego rodzaju psychologie, socjologie, filozofie, etyki, pedagogika (w końcu studia pedagogiczne ( ͡º ͜ʖ͡º) ), metodyka wychowania fizycznego, teoria wychowania fizycznego, teoria sportu, antropologia, anatomia, fizjologia, gry i zabawy ruchowe, teoria i metodyka - piłki nożnej, piłki koszykowej, piłki siatkowej, piłki ręcznej, gimnastyki, lekkoatletyki nie wiem czy wszystkie wymieniłem. Na fizjoterapii
@introligat0r: Brak wstępnej selekcji nie świadczy o poziomie uczelni i jej absolwentów. Przykładem może być Uniwersytet Wiedeński który też nie robi jakiejś wielkiej selekcji i przyjmuje wszystkich. Po pierwszym semestrze wyleci połowa i efekt będzie taki sam jak przy wstępnej selekcji.

I moim zdaniem jest to o wiele lepszy system bo dzięki niemu kryterium tego czy zostaniesz/wylecisz jest to, jak sobie radzisz na studiach a nie to jak ci poszły matury