Wpis z mikrobloga

Ostatnio na FB pojawił się zalew "ofert" pracy do wystawiania aukcji allegro. Niestety wyglada to podejrzanie. Oto co dostaje się w odpowiedzi na to ogłoszenie.

Witam, Jesteśmy nowootwartym lombardem, który zajmuję się tematyką złotniczą(zegarki, łańcuszki itd). Poszukujemy osoby chętnej do pracy zdalnej przy wystawianiu naszych produktów na platformie allegro.pl oraz tworzeniu opisów do przedmiotów. Praca, która nie wymaga dużego nakładu czasowego bo tylko 2-3 godziny dziennie(wystarczy wystawić i od czasu do czasu spojrzeć czy ktoś nie ma jakiegoś pytania lub czy przypadkiem ktoś nie zakupil danego przedmiotu). Jeżeli chodzi o wynagrodzenie to wyglądałoby to tak, że podstawa wynosi 1200 zł natomiast są także premie, a dokładniej 50 zł od sprzedanego przedmiotu. Przedmioty będą w dosyć atrakcyjnych cenach także myśle, że w dniu 2-3 produkty napewno udałoby się nam sprzedać. Jako, że poszukujemy godnego zaufania, zaangażowanego pracownika, który okażę się lojalny wobec nas jesteśmy zmuszeni przeprowadzić tzw okres próbny. Okres próbny będzie trwał tylko jedną sfinalizowaną transakcję. Aukcja próbna bylaby wystawiona przez Pana na Pana koncie prywatnym. Oczywiście prowizję, którą nalicza allegro płacimy my natomiast wynagrodzenie w okresie próbnym wynosi 100 zł za sfinalizowaną aukcję, rasumując gdy tylko dany klient zakupi przedmiot wtedy pieniądze dojdą na Pana konto poczym Pan odliczy dla siebie ustaloną stawke wraz z prowizją i reszte odeśle nam wraz z danymi do wysyłki poczym my zamawiamy kuriera(DHL-z nimi mamy podpisaną umowę). Gdy tylko okres próbny zostanie doprowadzony do końca wtedy podpisujemy umowę i działamy na koncie firmowym.


#ciekawostka #allegro #praca #facebook #oszukujo
  • 11
  • Odpowiedz
  • 3
@ono6767 Przesyłka jest na Ciebie - Ty sobie zostawiasz prowizję tylko? Według mnie to oni zabierają reszte pieniędzy, towaru nie wysyłają a kupujący zgłaszają sprawę przeciwko Tobie. Ja bym w to nie wchodził ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
  • Odpowiedz
@Nasu: nie mam pojęcia - na fb ogłoszenie wygląda wyzywająco pięknie "wystawianie aukcji na allegro zarobki 2000" widziałem kilka tych ogłoszeń postanowiłem napisać i sprawdzić co znów wymyślili. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz