Wpis z mikrobloga

@byynajmniej: no elo
1. kursy na codecademy/tutoriale w necie
2. własny projekt który wykorzysta i rozwinie nabytą wiedzę (jeśli interesuje cię front i back to może napisz sobie bloga, jak tylko front to po prostu weź kilka psdków i zrób z nich jakieś działające stronki)
3. składaj cv na staże oraz juniorów
4. nie bój się wymagań w stylu 'znajomość technologii xyz' - często chodzi o ogólne pojęcie z czym masz
@czesu: ok, co do punktów 1 i 2 - staram się systematycznie robić takie kursy/projekty.
punkty 3 i 4 - zauważyłem, że w zasadzie mało jest ofert na staże/junior (obserwuję głównie poznań, trochę też kraków i wrocław). czy wynika to z tego, że firmy faktycznie wolą od razu zatrudnić kogoś bardziej ogarniętego, czy z tego, że osoby zajmujące się rekrutacją, często nie mają za bardzo pojęcia o danym stanowisku/technologiach i dlatego
@byynajmniej: w jakim serwisie szukasz pracy? O ile dobrze pamiętam to ogłoszenie z którego się zgłosiłem nie miało w tytule, że szukają stażysty albo juniora ale w treści nie pisali też o wymiataniu w żadnej z technologii więc się zgłosiłem. Na pewno nie bój się wysyłać nigdzie CV bo najwyżej odpadniesz na rozmowie.