Wpis z mikrobloga

@Rodriquez ???? Religia jest formą ideologii. Natomiast ideologia jest znacznie szerszym terminem niż religia. Wszystkie religie są ideologiami, natomiast nie wszystkie ideologię są religiami.
  • Odpowiedz
@tomaszk-poz ideologie też się wtłacza od dzieciństwa i dotyczą często wszystkich stref życia. Zresztą jakie to ma znaczenie. Obrazek jest o tym co "może zamknąć umysł", a jako że świeckie ideologie również mogą to robić to też powinno się je przedstawić, ale ten obrazek to tendencyjne g---o dla hipokrytów o wąskich horyzontach, więc oczywiście tego nie robi.
  • Odpowiedz
@TwojMiecz: Z tym, że bez wielu chrześcijan (św. Izydor, św. Tomasz z Akwinu) czy uczonych arabskiego świata (Awicenna) i bez cywilizacji zachodniej, żydzi nigdy nie wykorzystaliby swojego potencjału. Może i żyło sobie w palestynie czy w golusie więcej takich einsteinow, ale nie miało warunków do bycia umysłową awangardą świata.
  • Odpowiedz
@Kempes: Znam osobiście 2 osoby, które przeszły na Islam oraz kilka chodzących do kościoła nie z powodów stricte religijnych, ale dlatego, że interesuje ich filozofia i mistycyzm. Wszyscy oni czytają masę książek o swoich religiach, innych religiach, o filozofii dyskutują i mają wiedzę większą niż 90% zwykłych wierzących. Religia może być cholernie fascynująca jeśli umie się otworzyć i spojrzeć na nią z boku, nie tylko być baranem który robi wszystko
  • Odpowiedz
@Kempes: W pewnym stopniu narzuca, na 100% na to co dzięki religii zawdzięczamy, obrazek odnosi się do radykalistow tj. Terrorystów, moherow i syjonistow, a co za tym idzie to i gimboateusze się pod to łapią. Spora część wierzących ma w------e tak samo jak normalni ateiści. Ktoś wcześniej ładnie podsumował ten obrazek, zrobiony przez gimbaze dla gimbazy.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@TheSjz3 Każda religia świata mówi, że jest tą jedyną, której przestrzeganie zasad, od A do Z, umożliwia po śmierci wieczne życie w pełnej szczęśliwości. Więc albo wierzysz we wszystko co ci mówią i przestrzegasz wszystkich zasad albo "d--a". Nie da się "trochę" wierzyć.
  • Odpowiedz
@Kempes: No i co w związku z tym? Czy to mi zabrania poznawania świata? Nie mogę przez to sięgać po inna wiedzę? Idąc tym tokiem wielu ateuszy wierzy na słowo że Boga nie ma, nie chcąc znaleźć na to dowodów, Boga nie ma i kropka, nie możesz mieć wątpliwości, bo jak je masz to z Ciebie p---a nie ateusz.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@TheSjz3 Nie zabrania ci poznawania świata i wręcz zachęcam do tego. Stawiaj pytania, szukaj odpowiedzi, dziel się swoimi przemyśleniami z innymi... Ale i tak jako osoba wierząca trafisz na mur nie do przebicia bo nie da się obejść niektórych ustaleń religijnych.
A tak z ciekawości powiedz mi, jaką wiarę wyznajesz, że z taką łatwością możesz obrażać swojego rozmówcę bez powodu? Czy to może po prostu twoja wewnętrzna złość?
  • Odpowiedz
@Kempes: A w którym momencie poczules się urażony? Mam się za agnostyka.

Podaj mi te mury nie do przeskoczenia, na które można trafić, chętnie je poznam.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@TheSjz3 Różne ograniczenia w zależności od religii bo jednak każda czymś się różni.
Czyli używanie inwektyw w normalnej rozmowie to u ciebie taka po prostu przypadłość.
  • Odpowiedz
@Kempes: czyli jednak nie poczules się obrażony, a tylko urażony używaniem wulgaryzmów w rozmowie, mogłem dodać cudzysłów, wtedy byłoby to nieco jaśniejsze.

Podaj mi te dotyczące wiary katolickiej, w tej nas wychowano, będzie ją nam najłatwiej omówić.
  • Odpowiedz
@Kempes: Podejrzewalem że będziemy odbijać piłeczkę, osoby będące przeciwnie temu założeniu mają z góry ustalone to że człowiek jest człowiekiem dopiero po narodzinach, ewentualnie od któregoś miesiąca ciąży. W Biblii była mowa o dzieciach w łonie jak i o zarodkach, więc tak z góry to ustalone nie było, późniejsze prace papieży i innych katolickich uczonych uformowaly to do takiej postaci jaką mamy dzisiaj.
  • Odpowiedz