Wpis z mikrobloga

@namrab: następnym razem spróbuj z jakim obiektywem co ma AF i obierz sobie jakiś punkt i trzymaj się go wybranym punktem AF powinno być stabilnej
  • Odpowiedz
@laza: Początke ustawienie może być tak naprawdę byle jakie. Aparat ma tyle megapikseli, że można spokojnie przycinać scenę. Na dokładne kadrowanie nie ma wiele czasu, sama zmiana pozycji lustrzanki to kilka sekund. Bardziej rozważam wymianę statywu, bo mój obecny z racji masywnych gabarytów i specyficznej konstrukcji niezbyt nadaje się do przestawiania co killka sekund.
Najważniejsze, żeby po stabilizacji wyszło bez drgań i artefaktów, a z tego jestem zadowolony ;)
  • Odpowiedz
@namrab: no tak, tylko czym lepszy mamy materiał tym mniej problemów potem przy jego obróbce.
Zamiast statywu wypróbuj monopoda, tylko trza będzie bardziej pilnować aby zachować pion.
  • Odpowiedz
@Nightscapes_pl: @L3stko: Z tutorialem będzie na chwilę obecną ciężko, bo to mój autorski sposób wymyślony przedwczoraj. Nie znam nikogo, kto robiłby hyperlapsy w programie do panoram ;)
Obróbka wymaga mocnego oskryptowania Hugina i używania niestandardowych parametrów. Dużo rzeczy (przycinanie, kompensacja obrotu itd.) trzeba jeszcze robić ręcznie. Jak doszlifuję proces obróbki, to na pewno podzielę się metodą :-)
  • Odpowiedz