Wpis z mikrobloga

@rzep:

Będą każdego przesłuchiwać xD Ty dyskutujesz sam ze sobą. Jeśli w Polsce są sympatycy ISIS to sami się zgłoszą...

Pewnie. Stanie z transparentem że szuka zamachowców

Wiesz lepiej niż sami terroryści i eksperci z MI6. Sama Al-Kaida przyznawała, że celem ataku na WTC była nadzieja, że USA wejdzie z interwencją na Bliski Wschód i zmusi muzułmanów do walki z nimi...

Czyli twierdzisz że oni chcieli żeby USA wjechało i ich
Pewnie. Stanie z transparentem że szuka zamachowców


@ediz4: Słyszałeś kiedyś o internecie? ISIS prężnie w nim działa.

Czyli twierdzisz że oni chcieli żeby USA wjechało i ich wybiło? Ja myślałem że to są kumaci ludzie nie półdebile.


Tak, chcą. Poczytaj sobie o tym w co wierzą Wahabici (m.in. ISIS). Oni wierzą w wielką wojnę pomiędzy muzułmanami a innowiercami, podczas której na świat zejdzie Mehdi (nowy prorok) i zaprowadzi muzułmanów do zwycięstwa
Nie ja napisałem że atakami chcą przejąc Europę. Wyżej napisałem że ataki są aktem zemsty. Ty natomiast że częścią jakiegoś niesamowitego planu posadzenia prawicowych polityków na czele państw europejskich. Kto sobie przeczy łatwo z tego wynieść.


@ediz4: Tu masz dokładne opisanie tego mechanizmu, który znany jest od dziesięcioleci:

David Fromkin suggested the answer in Foreign Affairs back in 1975. "Terrorism," he noted, "is violence used in order to create fear; but
@rzep:

Atakami chcą przejąć Europę? Że co? Rozwaleniem parudziesięciu cywili raz na pół roku chcą przejąć kontynent? Naprawdę, z takimi argumentami to daleko nie zajdziesz....

Przecież to Ty napisałeś nie ja

Sam to zresztą potwierdzasz - najwięcej zamachów jest tam, gdzie jest najwięcej muzułmanów. Właśnie po to by mieszkańcy i rząd takiego kraju zwrócili się przeciwko nim...

To chyba twoje słowa?

Sam napisałeś jaki jest efekt tych ataków (niechęć europejczyków do
Przecież to Ty napisałeś nie ja


@ediz4: Gdzie ja napisałem, że muzułmanie chcą atakami przejąć Europę?

Sam to zresztą potwierdzasz - najwięcej zamachów jest tam, gdzie jest najwięcej muzułmanów. Właśnie po to by mieszkańcy i rząd takiego kraju zwrócili się przeciwko nim...


Twoje słowa:

Ataki spowodowały podburzenie europejczyków i głosy o powstrzymaniu nawały imigrantów.

Oczywiście że rozumieją, ale to są skutki uboczne. Zamachy są aktem odwetowym za interwencje i wspomaganie koalicji
Pobierz rzep - > Przecież to Ty napisałeś nie ja

@ediz4: Gdzie ja napisałem, że muzułmanie...
źródło: comment_DMjlKUE9017viJigUXgFkyapYOKsgXTw.jpg
@ediz4: I tu jeszcze jedno potwierdzenie - Peter Bergen (ekspert od Bliskiego Wschodu) przyznał, że interwencja USA w Iraku lawinowo zwiększyła liczbę terrorystów:

http://www.alternet.org/story/48620/the_war_on_terror_is_the_leading_cause_of_terrorism

An authoritative U.S. study of terrorist attacks after the invasion in 2003 contradicts the repeated denials of George Bush and Tony Blair that the war is not to blame for an upsurge in fundamentalist violence worldwide. The research is said to be the first to attempt to
A chciałbym więcej pozytywnych, bo mimo prawackich poglądów w głębi duszy mam w sobie wiele z hippisa.


@callcenter: I dlatego mnie dodaje bez choćby zamienienia ze mną słowa. Cóż, niektórzy maja juz takie wyparcie, ze żyją w innej rzeczywistości. "Mnie nie interesują wojenki prawicy z lewicą, dlatego skasuje wszystkich z lewej strony i pozdrowię frustratów z prawej bez argumentów. Bo ja taki astronniczy jestem".
@rzep:

Gdzie ja napisałem, że muzułmanie chcą atakami przejąć Europę?

pośrednio tutaj

Sam to zresztą potwierdzasz - najwięcej zamachów jest tam, gdzie jest najwięcej muzułmanów. Właśnie po to by mieszkańcy i rząd takiego kraju zwrócili się przeciwko nim...

Ty widzę nadal nie rozumiesz czym jest terror i jaki jest jego cel. Wkleiłem Ci wyżej artykuł napisany przez Michaela Dorana, który pracował m.in dla administracji USA. Sam Osama przyznawał, że taki był
pośrednio tutaj


@ediz4: Nie zrozumiałeś tego co napisałem. Oni nie chcą podbić Francji. Oni chcą, żeby Francuzi zwrócili się przeciwko muzułmanom i by Ci muzułmanie nie mieli innego wyboru jak dołączyć do "świętej wojny". Dlatego nie organizują właśnie zamachów w Polsce - bo przeciwko komu się zwrócimy? Muzułmanie to u nas 0.01% społeczeństwa - gra nie warta świeczki.

Czyli teraz podpierasz się jakimiś autorytetami. To co mówi Obama to ja mam
@rzep

Nie zrozumiałeś tego co napisałem. Oni nie chcą podbić Francji. Oni chcą, żeby Francuzi zwrócili się przeciwko muzułmanom i by Ci muzułmanie nie mieli innego wyboru jak dołączyć do "świętej wojny". Dlatego nie organizują właśnie zamachów w Polsce - bo przeciwko komu się zwrócimy? Muzułmanie to u nas 0.01% społeczeństwa - gra nie warta świeczki...

Ok. Opowiedz mi w takim razie kontekst ataków w Madrycie

Od początku podpieram się autorytetami -
Ok. Opowiedz mi w takim razie kontekst ataków w Madrycie


@ediz4: 4% populacji to muzułmanie. Powody jak wyżej. Chociaż jedna uwaga - w Madrycie akurat nie było stwierdzonego bezpośredniego powiązania do żadnej grupy terrorystycznej, pomimo tego, że Al-Kaida przyznała się do ataku (co czasami robią nawet jak nie mają nic wspólnego). Możliwe jest więc, że ten atak to była po prostu grupka fanatyków, bez żadnego większego celu.

I w obu krajach
@rzep:

4% populacji to muzułmanie. Powody jak wyżej...

Co?

Kilka miesięcy po amerykańskiej inwazji na Irak, w której Amerykanów wspierały także państwa europejskie Osama bin Laden zagroził atakami na wybrane cele w Europie Zachodniej. Ostrzeżenia te pojawiły się w 18 października 2003 r. w kolejnej odezwie bin Ladena. Oskarżając Stany Zjednoczone o realizację imperialnych interesów na Bliskim Wschodzie, przejawiającą się w agresji na Irak i okupacji ziem muzułmańskich ostrzegł wszystkich sojuszników
To apropo braku planowania


@ediz4: Jak już pisałem - Al Kaida się przyznała, ale śledztwo nie znalazło powiązania:

No evidence has been found of al-Qaeda involvement,[6] although an al-Qaeda claim was made the day of the attacks by the Abu Hafs al-Masri Brigades. U.S. officials note that this group is "notoriously unreliable".[49] In August 2007, al-Qaeda claimed to be "proud" about the Madrid 2004 bombings.[50]

Powody

I osiągnięcie tego celu


Tak,
@rzep:

Po co więc mieliby robić kolejny atak, skoro ich cel, według Ciebie, został osiągnięty?...

Nie według mnie ale ich samych

Tak, tylko zapomniałeś o jednym. Po tym ataku, parę miesięcy po wyborach policja zatrzymała kolejnych islamskich fundamentalistów z tej grupy, którzy przygotowywali kolejny atak...

Skoro im się udało. Mieli też inne odpały

Na miejscu zdarzenia znaleziono materiały wideo, w których zamachowcy wskazujący iż należą do „Brygad al-Muftiego” (czy też „Ansar
Nie według mnie ale ich samych


@ediz4: Ale mówisz o oficjalnych wypowiedziach Osamy? W oficjalnych wypowiedziach to atak na WTC był karą dla niewiernych.

Podkreślam również, że dochodzenie nie dało żadnych powiązań zamachowców do Al-Kaidy.

No evidence has been found of al-Qaeda involvement,[6] although an al-Qaeda claim was made the day of the attacks by the Abu Hafs al-Masri Brigades. U.S. officials note that this group is "notoriously unreliable".[49] In August
Jest. Dał USA wymówkę do robienia czego chce na bliskim wschodzie w ramach "ataków zapobiegawczych".


@rzep: Wymówkę być może bo mógł powiedzieć że to dalsza walka z terroryzmem. Realnie jednak chodziło o coś zupełnie innego. Przypominam również że wcześniej też robili tam burdel zbrojąc Talibów.

Ale mówisz o oficjalnych wypowiedziach Osamy? W oficjalnych wypowiedziach to atak na WTC był karą dla niewiernych...

Mówię o Madrycie

Oba przypadki wskazują na fakt, że