Wpis z mikrobloga

@schreder: widzisz, jak człowiek się spieszy, to piszę ogólnikami. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

MiFLash po to, żeby zmienić na dev, jeżeli nie pozwoli Updater na aktualizację.

Należy pobrać paczkę 'Redmi 3 Latest China Developer Version Fastboot File Download' i rozpakować np. na C:\rom\. Telefon musi być podłączony w trybie fastboot do komputer. Dla pewności, żeby zainstalował sterowniki należy doinstalować adb/fastboot w trybie administratora stąd: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=48915118#post48915118 i uruchomić
@asd1asd: Jestem na tym etapie:
Pobieramy i rozpakowujemy w dowolnym miejscu MIUIPolskainstalatorrecovery
Umieszczamy pobrane wcześniej recovery (twrp.img) w rozpakowanym katalogu instalatora MIUIPolska
Otwieramy wiersz poleceń (ctrl+shift+prawy przycisk myszy w oknie eksploratora)
Wpisujemy: Flash_TWRP.bat
I co mam podłączyć telefon do kompa w trybie fastboot kliknąć enter? I co po restarcie będę mieć telefon w trybie recovery? Z góry dzięki za pomoc i sory, że pytam o takie szczegóły ( ͡
@solusek: to nie zadziała, bo nadal program rozruchowy będzie blokował dostęp do custom-recovery.
Tak jak wyżej, doinstaluj adb/fastboot. Podłącz telefon w trybie fastboot do komputer (wyłącz i włącz telefon trzymając vol down i power). Tutaj znajdziesz najnowsze TWRP: https://dl.twrp.me/kenzo/twrp-3.0.2-2-kenzo.img
Wpisz komendę (będąc oczywiście w folderze, gdzie masz ściągnięte TWRP): fastboot devices i jak będzie telefon na liście to trzy kolejne:
fastboot flash boot twrp-3.0.2-2-kenzo.img
fastboot flash recovery twrp-3.0.2-2-kenzo.img
fastboot reboot
Telefon
@solusek: zapomniałem, że TWRP przystosowuje się do języka systemu.
Kliknij przycisk 3 od góry w prawej kolumnie, wybierz globus po prawej na górze i tam będą języki (wybierz polski/angielsku, zależnie co Ci pasuje). Resztę masz podaną wyżej.
@solusek: OTG pozwala na podłączanie zewnętrznych urządzeń, np. myszek lub pendrive kablem mUSB do telefonu. Widocznie Redmi 3 tego nie obsługuje. Jak nie ma, to się nie przejmuj. W takim razie zaznacz wszystko oprócz karty mSD.
@asd1asd: dobra jak wrzucę tę paczkę na telefon, to co dalej bo w tym momencie na ekranie mam bla bla bla done i do kliknięcia back lub reboot system. Jak mam przejść do install?