Wpis z mikrobloga

Świętokrzyski poseł Liroy-Marzec, który chwali się, że jest zwykłym chłopakiem z osiedla, właśnie zrobił w bambuko wszystkich ludzi pracujących na umowach śmieciowych - zagłosował przeciwko ustawie o minimalnej płacy godzinowej.


Nieładnie, panie Liroy!


( ͡° ͜ʖ ͡°)

#liroy #kukiz #razem #partiarazem #swietokrzyskie
lewactwo - > Świętokrzyski poseł Liroy-Marzec, który chwali się, że jest zwykłym chło...

źródło: comment_70goV9p20fafw9kpVJhWp5NitXhlQXbT.jpg

Pobierz
  • 40
@lewactwo: wow i sądzisz, że chroniąc ich miejsca pracy wbił im nóż w plecy ? :O

wiesz dam Ci przykład:

zamawiam jedzenie z cateringu, które kosztuje mnie 50 zł dziennie, jeżeli kucharz, która jest zatrudniony przez mojego dostawcę nagle będzie musiał zarabiać 15 zł na rękę za godzinę, to koszt 50 z za dzień może już być nieopłacalny i będę musiał płacić 60 zł dziennie za posiłki, a wtedy to już
@Ryccy: Klasyczny argument kuca. Tylko wiesz co? Pensja minimalna w Polsce rośnie (od 2007 roku wzrosła dwukrotnie bez uwzględnienia inflacji), a bezrobocie spada. Wiadomo, nie można podnieść do 10 000 złotych skokowo, ale gospodarka jest troszkę bardziej skomplikowana, niż twój anegdotyczny przykład.
JogurtMorelowy - @Ryccy: Klasyczny argument kuca. Tylko wiesz co? Pensja minimalna w ...

źródło: comment_9h0Q9XQkyvqpC4HvYgVjH1V9k0a3hMGZ.jpg

Pobierz
@JogurtMorelowy: masz rację ! Dokładnie dlatego też, zestawienie tych współczynników nie uwzględniając faktu zmiany ustroju, swobodnego przepływu dóbr i usług i ogólnie pojętego rozwoju gospodarczego w czasie mogłoby być równie nietrafione co mój podstawowy przykład :( ale twój jest lepszy! masz tabelkę !
@JogurtMorelowy: ja jestem początkującym kucem, ale po prostu zacząłem dostrzegać, że 43% dochodu z mojej działalności gdzieś znika, a ja i tak muszę chodzić do prywatnego lekarza, żeby nie czekać tygodni na leczenie i prawdopodobnie nie dożyję bądź nie otrzymam w ogóle emerytury no i kilka takich tam nie fajnych elementów jeszcze jest :( sądzę, że płacę za dużo między innymi na 500+ i innych ludzi, których mam w dupie
@CrtZ: nie no rozumiem, rzeczywiście rozdawanie kasy za pomocą zasiłków przestało być opłacalne na rzecz rozdawania kasy za pomocą pensji minimalnej, pewnie w jakimś zakresie jest w stanie to zwiększyć zatrudnienie, pewnie też w pewnym zakresie powoduje, że nie powstają nowe miejsca pracy.

no ale nie sądzisz, że to trochę nie dobre, że prowadzisz firmę, w którą wkładasz swój pot i łzy, ryzykujesz całym majątkiem no i wystawiasz ogłoszenie o pracę
@Ryccy: jeśli pytasz o względy etyczne, to nie mam.

Jeśli pytasz o względy ekonomiczne, to odpowiem jak ekonomista - to zależy. Płaca minimalna to dobre narzędzie wpływu na rynek pracy, na którym pracownik prawie zawsze ma gorszą pozycję negocjacyjną niż pracodawca, ale musi być stosowana mądrze. Nie można nagle wrzucić płacy minimalnej w wysokości 30 zł. To musi być stopniowe, przemyślane, przekalkulowane.

Wszelkie głosy zerojedynkowe w stylu 'płaca minimalna to zło'
@CrtZ: wiadomo, darcie mordy, ekstremalne rozwiązania itp nieistotne w jakiej sprawie prawie zawsze kończą się większą szkodą niż miały zapobiegać, takie wylewanie dziecka z kąpielą (np: zakaz posiadania broni lub #!$%@? wszystkich muzułmanów bo to terroryści)

Skoro nie masz problemu z tym, że ktoś Ci mówi co masz robić ze swoimi pieniędzmi, to odezwij się proszę na PW, dam ci numer konta, na które możesz przelewać swoje pieniądze, skoro nie przeszkadza
@CrtZ: no nie, bo na drodze jest zupełnie inne otoczenie, na pewno nie tak samo skomplikowane i rozbudowane, stąd zestaw sztywnych, jednoznacznych zasad jest mile widziany, dodatkowo ograniczona jest interakcja z innymi użytkownikami (np: ograniczona komunikacja) stąd potrzeba takich zasad.

Ma się to jednak nijak w kwestiach gdzie człowiek nawiązuje relacje z drugim człowiekiem.

Widzisz, ja nie jestem kucem, ani nie jestem lewakiem, uważam, że wprowadzenie jednego lub drugiego systemu w
@Ryccy: Twoja pozycja społeczna, oraz osiągnięcia są pochodną tego w jakiej rodzinie się wychowałeś, w jakim mieście, w jakiej dzielnicy. Wiec nie do końca są to Twoje zasługi, bo osoba równie pracowita, ale z mniejszym kapitałem kulturowym, czy np. Mniejszą poduszką bezpieczeństwa w postaci mniej zamożnej rodziny, osiągnie mniej niż ty. Pomimo takiej samej pracowitości, szlachetności itd.

Jestes członkiem spoleczenstwa i ponosisz razem ze wszystkimi innymi członkami spoleczenstwa odpowiedzialność za jego