Wpis z mikrobloga

Świętokrzyski poseł Liroy-Marzec, który chwali się, że jest zwykłym chłopakiem z osiedla, właśnie zrobił w bambuko wszystkich ludzi pracujących na umowach śmieciowych - zagłosował przeciwko ustawie o minimalnej płacy godzinowej.


Nieładnie, panie Liroy!


( ͡° ͜ʖ ͡°)

#liroy #kukiz #razem #partiarazem #swietokrzyskie
Pobierz lewactwo - > Świętokrzyski poseł Liroy-Marzec, który chwali się, że jest zwykłym chło...
źródło: comment_70goV9p20fafw9kpVJhWp5NitXhlQXbT.jpg
  • 40
@CrtZ: Wychodzisz właśnie z obiektywnych stwierdzeń typu - co moje to moje, na bardzo subiektywne typu - jestem członkiem społeczeństwa i z jakiegoś powodu mam być za wszystkich odpowiedzialny.

Każdy system (nawet brak systemu...) zakłada, że ktoś ma lepiej, a inny ma gorzej, ktoś na kimś musi "żerować". Tak było i będzie i nie ma opcji by powstał twór w którym każdy będzie szczęśliwy. Subiektywnie uznajesz, że dla Ciebie bardziej wartościowa
@Ryccy: więc tak:

- możesz wybrać, czy chcesz być odpowiedzialny za społeczeństwo czy nie. W tej drugiej opcji musisz po prostu z tego społeczeństwa odejść. Zero handlu, zero przyjaciół, zostajesz pustelnikiem, może nawet założysz własną społeczność pustelników i sam będziesz ustalał w niej zasady. Jeśli jednak jesteś członkiem społeczeństwa to musisz na jego korzyść ponosić jakieś wyrzeczenia. Na tym polega spoleczenstwo, a nie zbiór jednostek.

Jeśli bardziej Ci to odpowiada podmień
@lewactwo: Chłopaki z osiedla pracują na czarno w DE i ta ustawa ich nie dotyczy. :) Po prawdzie to większy bubel i pewnie Liroy dlatego był przeciwny. Niestety w polskich warunkach podwyższenie stawek może oznaczać bankructwo małych firm i wzrost bezrobocia wśród nisko wykształconych ludzi, zwłaszcza tych w wieku przedemerytalnym.
@JogurtMorelowy: Bezrobocie nie spada, tylko osoby bezrobotne są skreślane z listy bezrobotnych, choć nadal nimi pozostają. Plus ludzie, którzy nie idą się wyrejestrować. Latami byłam bezrobotna (w krótkich okresach czasu), nigdy nawet nie weszłam do urzędu pracy. Zapoznaj się ze statystykami osób zatrudnionych oraz ile osób (jaki procent społeczeństwa) płaci podatek dochodowy. Odejmij 10% szarej strefy i będziesz mieć prawdziwe bezrobocie.
@Ryccy: Biorąc pod uwagę wydatki państwa, płacisz sporo za infrastrukturę drogową, komunikację zbiorową (dotacje, ceny biletów nie pokrywają kosztów), edukację, stadiony, służbę zdrowia, z której nie korzystasz oraz emerytury swoich rodziców (tu z roku na rok coraz więcej). Sporo tych wydatków można by odciąć, ale wtedy jeszcze by wyszło, że kasta urzędnicza jest do niczego niepotrzebna. Nie jestem kucem, wolę, żeby podatki istniały, ale też wolę, by istniały w formie liniowej
@lavinka: Jeśli osoby są skreślane, to znaczy, że nie szukają pracy. Znam statystyki GUSu i Eurostatu na temat zatrudnienia. Jeśli masz jakieś ciekawsze, wiarygodne dane na temat rynku pracy - proszę bardzo, wrzuć, chętnie się zapoznam.
@JogurtMorelowy: Szukają, tylko nie ma w ich zawodzie. Jeśli jesteś z wykształcenia elektrykiem, albo co gorsza lekarzem, to w urzędzie pracy nie masz co szukać zatrudnienia. Idź sobie poczytaj w rejonie, jakie tam mają propozycje pracy, o stawkach nie wspomnę, bo na miejscu często się okazuje, że jest 4zł za godzinę na śmieciówce i musisz tę pracę przyjąć, bo tracisz możliwość bycia bezrobotnym. A praca to jest rozładowywanie palet (to ta
@lavinka: A gdzie te dane, które mam poczytać?
Z lekarzami to dowaliłaś, naprawdę. Mamy najmniej lekarzy na głowę mieszkańca w całej Unii, akurat oni nie mają problemu ze znalezieniem pracy.
A co do płacy 4 zł/h, która cię nie satysfakcjonuje - jest szansa, że podniesienie płacy minimalnej poprawi tę sytuację. Jakoś mityczny wolny rynek nie doprowadził do jej podwyższenia.
@JogurtMorelowy: Mamy mało lekarzy, bo mamy mało etatów dla lekarzy. Idź do urzędu pracy, to usłyszysz, że dla "umysłowych" to jest tylko sprzedaż na infolinii. Dla lekarzy nie_ma żadnych ogłoszeń o pracę, poza pojedynczymi w pipidówkach, ale to trzeba jeździć od urzędu do urzędu, a nie szukać w miejscu zamieszkania. Pensja na granicy najniższej krajowej. Podniesienie płacy minimalnej do iluś złotych sprawi, że ludzie zatrudniający za 4zł przejdą do szarej strefy
@lavinka: Rozumiem, całą swoją wiedzę o świecie opierasz o swoje wizyty w pośredniaku. Ostatni raz odpisuję, szkoda mi czasu.
1. Gdzie te dane, które powinienem poczytać? Masz, czy wyssałaś z palca?
2. Bezrobocie wśród lekarzy.
http://praca.interia.pl/news-bezrobocie-nie-omija-zawodow-medycznych,nId,1109004

Blisko 4 tys. pielęgniarek, 660 położnych, 200 lekarzy oraz 74 specjalistów ratownictwa medycznego było w połowie zeszłego roku bezrobotnych - wynika z wyliczeń "Służby Zdrowia" na podstawie danych z urzędów pracy.

200 lekarzy, w całym
@JogurtMorelowy: Toć piszę, że większość lekarzy się nie zarejestrowało w urzędzie pracy, to nie figurują w statystykach. Po prostu spakowali manatki i wyjechali. Praca w firmie innej niż szpital to okradanie podatnika, bo lekarz studiuje za kasę od podatnika by leczyć, a nie pracować gdzie indziej.
@CrtZ: @mirek216:
ehh człowiek nie może wyjechać na weekend bez bycia "oranym"

Sęk w tym, że rzeczywiście to co CrtZ trzma się kupy, aczkolwiek jest to.... niesprawiedliwe.

cytuję:
- nie neguję osiągnięć Twoicj rodziców, ale to nie są Twoje osiągnięcia. Nie ma równego startu dla wszystkich dlatego ten system z definicji jest niesprawiedliwy i IMO należy te nierówności łagodzić. Nie zerować, bo to niemożliwe, tylko łagodzić. Jak pokazuje praktyka światowa
@CrtZ: wiesz jak przeprowadzane są badania tego typu ? Zapoznam się z artykułem tego Pana, jednak widzę już ogromne uogólnienia, którymi się kierował bo jestem w stanie znaleźć tyle samo, jak nie więcej opublikowanych, naukowych źródeł, mówiących o tym dlaczego mężczyźni są w każdym aspekcie życia lepsi od kobiet.
Nie proś, żebym szukał źródeł odnośnie negowania artykułu tego użytkownika jednak psychologia to szamanizm (źr. David M. Buss The Handbook of Evolutionary