Wpis z mikrobloga

Serdeczne pozdrowienia dla dwóch bardzo kompetentnych Pań farmaceutek z Apteki Wielkopolskiej na ul. Grochowskiej (przy przystanku Brzask). W dniu 11. Lipca o godzinie 20:04 przechodziłam obok tejże apteki ze swoją siostrą - kobietą w ciąży. Pogoda w tym dniu była bardzo męcząca, upalnie i duszno. Siostra poczuła sie słabo, więc chcialysmy wejść do apteki (zmierzyć ciśnienie, dostać szklankę wody) podeszlam do drzwi apteki, złapałam za klamkę, ale było zamknięte. Zobaczyłam przez szybę, że stoją dwie Panie farmaceutki, więc zaczęłam stukać w szybę. Panie stały i się na nas patrzyły, bez żadnej reakcji. Rozumiem - koniec ich pracy był o godzinie 20:00 ale obydwie Panie były jeszcze w ubraniach roboczych, więc chyba dwie minuty nie zrobiłyby im dużej różnicy. Wystarczyło otworzyć drzwi i zapytać czy coś się stało. Chciałam tym Paniom pogratulować empatii i zaangażowania w swoją pracę. Jak widać, studia dały tym osobom jedynie umiejętność wybijania paragonów na kasie, a nie wyposażyły w podstawowe kompetencje społeczne.

#poznan
Alekzg - Serdeczne pozdrowienia dla dwóch bardzo kompetentnych Pań farmaceutek z Apte...

źródło: comment_3KGaS2oTOkq0ymq544xNAQteSLDhG4gJ.jpg

Pobierz
  • 17
@Larkin21: Farmaceuta to zawód tak samo odpowiedzialny jak lekarz. Farmaceuta to nie zwykły sprzedawca leków, tylko człowiek, który ma wiedzę na temat wszelkich schorzeń i jest w stanie pomóc człowiekowi. Panie w tej akurat aptece chyba nie były świadome swojej misji i oby je zwolnili. Farmaceutyka też jest służbą zdrowia. I w każdym przypadku powinny te panie udzielić pomocy.
@SScherzo: Oczywiscie, ale niech w takim przypadku niech nie zwala swojej lekkomyslnosci na wszystkich dookola. Co innego isc na spacer albo do sklepu, a co innego dzwigac w ciazy ciezary czy tez wybierac sie na miasto w najciezsze upaly.