Wpis z mikrobloga

@karambolo: 28gr w lidlu, za 40gr kupisz na targu, lub w okolicznym warzywniaku. Ta wiem ze napis sciolkowe jest uja wart, ale masz pewnosc ze dostaniesz dobre jajo, czasem sie i dwa zoltka (zolte) zdarzaja.
Bo w lidlu to jest zoltko tylko z nazwy, kolor ma taki jakby ktos z woda rozrabial, w praktyce te jajka sa chyba najgorsze jakie udalo mi sie kupic.
A juz zapomnij zeby z nich udal
  • Odpowiedz
@PurpleHaze: moja babcia kiedyś kupiła kury z jakiejś dużej hodowli. Przez kilka dni niosły jajka z dwoma żółtkami, gdy już się przyzwyczaiły do normalnego jedzenia (czytaj ziarno, trawa etc) zaczęły nieść pojedyncze. Tak że tego.
  • Odpowiedz
@prnppp: erm ale o co ci chodzi wodzu - bo nie lapie...

@Znawca_Bigosu: @Limonene: @przomsik: nie wiem moze to moje placebo i wmawianie sobie...
Ale od kiedy moj rozowy kupuje "lepsze jajka" nie te marketowe, jakos mi lepiej wchodzi jajecznica, czy takie na twardo.
Ona faktycznie kieruje sie sprawdzaniem i jakoscia zoltka plus jesli rafi na partie z dwoma zoltkami, to idzie po zapas rzedu 40.
Tyle tylko
  • Odpowiedz
@iEarth: eko to sa jajaka po zlotowke, gdzie kury ze ze zlotych misek ziarono jedza. Moja kupuje w warzywniaku takie po 40gr/szt dlatego napisalem ze slaba cebula, 12gr na jajaku i specjalnie po to do lidla cisnac... to chyba oplacalne jak ktos 100kupi, ma zysku 12zl ( )
  • Odpowiedz
@PurpleHaze: od siebie mogę tyle powiedzieć że mam jaja od własnych kur, i w nich żółtko jest na tyle stałe że jak wpadnie do miski można złapać je w ręcę, ale to przez to co jedzą (trawę i mieszankę zbóż ześrutowanych)
  • Odpowiedz
@jawor44: 45gr-28gr,masz "zysku" 17gr na jajku. Biorac pod uwage ze kupisz ich 50 zaoszczedziles 8.5zl.
Dodaj teraz koszta dojazdu do lidla, straty czasu w kolejce, zawsze cos dorzucisz jak to w markecie, bo sie przyda albo w domu nie ma. Optymistycznie zakladajac wyjdziesz na zero.
Jak jestes przy okazji w markecie to moze jest to jakas okazja, ale nie cebuladeals.
Jajka L warzywniak wroclaw skrzyzowanie sienkiewicza z sepa - 40gr jeszcze
  • Odpowiedz