Wpis z mikrobloga

Dzis przyleciał do mnie zamówiony na #gearbest dzięki promocji #cebuladeals z 29.06 #dron #jjrch31 i po pierwszych testach doskwiera niestety bardzo krótki czas działania na jednym ładowaniu. Akumulatorek teoretycznie ma pojemność 400mAh ale sprawdzalem czy uniesie podwieszonego 18650 - udało się. Tak więc zamawiam już koszyk na 18650 i wyciagam fabryczne zasilanie. Ważyłem, że powinienem dociążyć go o ok 30g co zapewne obnizy jego mobilność, ale zdecydowanie wydłuży zabawę :) Dla ciekawskich: płytka jest delikatnie zabezpieczona przed wilgocią a pod górna kopułką jest sporo wolnego miejsca, prawie mieści sie 18650 ale brakuje 2mm więc 16340 będzie ok gdyby ktoś chciał modzić :) PS: gdyby ktoś podesłał linka do sprawdzonych, solidnych 16340 to byłbym wdzięczny
Pobierz widmo82 - Dzis przyleciał do mnie zamówiony na #gearbest dzięki promocji #cebuladeals...
źródło: comment_i6XKFf5GptqifJQ8W0oykKjMRAZDD8lN.jpg
  • 24
@widmo82: Pakiety LiPO mają o wiele większą wydajność prądową i możliwość ich obciążenia dużymi prądami w stosunku do LiION - to tak w skrócie, bo sam za dobrze się na tym nie znam. I nie wiem czy w przypadku takiego dronika oraz tych śmiesznych 400mAh ma to znaczenie. Potestujesz, zobaczysz ( ͡° ͜ʖ ͡°) A może kupić jakiś większy pakiet - porównać z wagą LiION i koszyka
@widmo82: Li-ion (18650) nie zapewnia takich wysokich prądów rozładowania jak Lipo. Przy takim małym dronie z tego co widzę raczej będziesz w stanie kupić odpowiednio dobre 18650 ale to i tak bez sensu! Poza wydajnością prądową lipo są też zwyczajnie lżejsze więc kup większe lipo i tyle. ;-) Bo zawsze będzie pojemniejsze niż li-ion o tej samej wadze.
@widmo82: Tam gdzie i drony ;P O ile to Twoje jest podobne do tego niżej, to jest mnóstwo opcji do wyboru.
http://www.banggood.com/JJRC-H5P-RC-Quadcopter-Spare-Parts-3_7V-1100mAh-Battery-p-1032751.html

TYLKO ZWRÓĆ UWAGĘ NA WYMIARY ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ja to kupiłem do mojej Syma X5C niestety nie zmierzyłem wcześniej i okazało się za duże trochę... Na GB też są.
Jeżeli pytasz o cylindryczne do koszyka to nie wiem czy w ogóle są...

@widmo82: małe lipo 400-800 spokojnie kupisz na allegro za 20-30zł i masz od ręki. I nie ładuj tam jakieś pakietu "na styk" wagowo co ledwo go uniesie bo to żadna zabawa jak będzie ledwo latał ;-) Sprawdzaj wagi i weź optymalną pojemność, najlepiej kilka.
@Dezynwoltura: zmierzyłem ile jest miejsca wewnątrz drona i powinna się zmieścic o wymiarach 41x21x9 ale ja biorę pod uwagę zakup czegoś z montażem pod dronem :) Oryginalny aku waży 10g a 18650 47g i z nim daje się podniesc. Ciężko, ale leci. Po wyjęciu tego fabrycznego zapewne będzie lepiej. Możesz podac mi wymiary swojego aku tego 1100mAh ?
nie ma szans na przekroczenie wymiarow jakie podalem, jesli chcemy schowac w miejsce oryginalnej - mierzyłem suwmiarką. Dlatego bez wielkiej spinki, akceptuje montaż na zewnątrz :)