Wpis z mikrobloga

Hej, ludzie z #holandia (i wszyscy z przydatnymi informacjami) - są jakieś dobre opcje na zarobek w Holandii dla dwóch studentek z Polski? Moja dziewczyna z koleżanką pojechały przez agencję do miejscowości niedaleko Eindhoven i kilka informacji je niepokoi, dlatego też myślą nad zmianą miejsca pracy na wszelki wypadek. Jeśli ktoś ma jakąś informację/radę, proszę pisać :>

PS. Już któryś raz kasuję tego posta, bo o tagach zapominam :/
#pytanie #praca #emigracja
  • 17
@konijn: Z pośredniczką, z którą rozmawiały w PL brzmiało wszystko ok, a teraz wychodzą jakieś ukryte opłaty (bezzwrotne kaucje za nocleg itp.). Z średnio płatnej pracy może się zrobić nieopłacalna lub porównywalna pensja jak w Polsce. Sam czekam aż mi prześle swoją umowę.
@JohnnyJohnnyy: jeżeli chodzi o zarobki to wszystko zależy ile mają lat bo do 23 lat jest stawka wiekowa i w większości firm może im się średnio opłacać pracować. Niestety każdy pośrednik to żaden raj, każdy kwateruje w średnich warunkach i każe płacić jak za mieszkanie normalne. Ja mam namiary na spoko pracę ale z wiekowka i dopiero od końca lipca ale na pewno na okres wakacyjny, bo to też inna kwestia
@JohnnyJohnnyy:
Wiem, że NL-Jobs w biurze w Maasdijku przyjmuje na miejscu bez konieczności podpisywania umowy w Polsce. Ale jest to przeciętniak, przez którego pracuję i sam jestem ciekawy jakie są jeszcze agencje przyjmujące w Holandii na miejscu. Twoje koleżanki pewnie by przyjęli ale czy byłyby zadowolone na "wiekówce" ? jedna osoba trafi na lepszą pracę inna trafi na greenpack... czyli kijowo.
Jeśli ktoś mógłby polecić inne agencje byłbym wdzięczny, ponieważ sam
@system_shock:
Jest to pakowalnia warzyw, głównie pomidorów, gdzie pracuje się 5 dni w tygodniu. Te dwa dni wolne wypada różnie, raz w środku tygodnia, różne wariacje są. Pod względem pracy to jest to stawka około 8,8 E/h brutto dla ludzi +23 lat, zawsze płatna 100% nawet w nocy, a co dopiero dla wiekówki...
Nie pracuję tam ale znam ludzi tam pracujących.
Pozdrawiam