Wpis z mikrobloga

Trochę tego nie ogarniam. Założyłam sobie konto walutowe w WBK w funtach z kartą mastercard i pracodawca powiedział, że nie może mi na nie wysłać pieniędzy bo (i tu jakieś dziwne określenie, chodzi o jakiś numer, nie zrozumiałam dokładnie a głupio mi było pytać 5 razy ;p).
To w zasadzie po co są te konta walutowe :>? I czy to może być prawdą?
A pytanie numer dwa- słyszałam, że tych szkockich funtów nie idzie wymienić w Polsce na złotówki ;> prawda?
W takim razie powinnam iść do kantoru w Anglii i wymienić funty na funty :D?

#szkocja #uk
  • 14
@gwiezdna: możesz w dowolnym banku wymienić, a szczególnie w tym co wydał szkockiego funta. Pieniądze przelewają tylko na konta UK - lub w jakiś przypadkach na pl konta, lecz unikają tego jak ognia (jak tu żyjesz i tak konto jest potrzebne, więc wychodzą z założenia że takie będziesz miała)
@gwiezdna: W Szkocji do przelewu potrzeba dwóch rzeczy: sort code (xx-xx-xx) i account number (xxx xxx xx) - z tego co wiem konto walutowe założone w polskim banku tego nie ogarnia (ale mogę się mylić).

Funty z sygnaturą banku Szkocji mogą zostać niewymienione w kantorach na świecie, lub wymienione po bardzo niekorzystnym kursie - mówimy tylko o fizycznych szkockich pieniądzach - na koncie (cyferki) GBP to GBP - bez znaczenia z
@PanBulka: też słyszałem to samo o Barcleysie, wypłaciłem dwa razy po 250 w angielskich, czyli sukces. Za jakiś czas poszedłem i dostałem 250 szkockich ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ogólnie najlepiej iść do oddziału i powiedzieć, że chce sie angielskie :)