Wpis z mikrobloga

Mam dylemat - córka lubi pływać i nie boi się wody zainwestowałem sporo czasu i kasy kiedy miała pół roku w pierwsze zajęcia na basenie dla maluchów i oswoiłem ją z wodą). Mógłbym zapisać ją na basen i wcześnie zacząć faktyczną naukę pływania (sam nie umiem a myślę, że to się przydaje) ale z drugiej strony mam coś co młoda bardzo lubi - czyli jej długie włosy.
Serio, ma nieco ponad 4 latka i bardzo długie (naprawdę długi - nie jakieś kłaki do ramion) bardzo zadbane włosy - pytanie szczególnie do #rozowepaski co myślicie - da się jakoś ogarnąć temat długich włosów u dziecka żeby posłać ją na basen czy trzeba ściąć? Co robić - jestem w kropce i jestem ciekaw luźnych komentarzy i niezobowiązującego podejścia do sprawy.

#basen #plywanie #dzieci #wlosy
  • 10
@xSQr: Z pewnością wysyłaj na basen. Będzie miała więcej energii i będzie chętna do aktywności fizycznej, do tego będzie się lepiej czuła, będzie zdrowsza i w ogóle będzie się lepiej rozwijać. Nie ma co z tego rezygnować z powodu włosów.
da się jakoś ogarnąć temat długich włosów u dziecka żeby posłać ją na basen


@xSQr: Z tego co widziałam, rodzice stosują bardzo proste rozwiązanie - robią dziecku w domu ciasny koczek, instruują jak zakładać czepek i na ogół dzieciak sobie radzi, a jeśli nie, to na pewno ktoś w szatni pomoże (mi się zdarzało). Problemem może być rozczesanie ich po wyjściu z basenu - albo dzieciak już ogarniał temat czesania i