Wpis z mikrobloga

#mikrokoksy #silownia

Cześć, redukuje już od początku lutego waga startowa 100kg, wzrost 180cm, takie wymiary były na początku:

Pas 117
Biodra 108
Biceps 37
Udo 68
Łydka 45
Przedramię 27

Aktualnie ważę 89,5, a wymiary to:

Pas 101
Biodra 97
Biceps 38
Udo 61,5
Łydka 44
Przedramię 29

I tak stoję od 2 tygodni, nie mogę się ruszyć do przodu. Przez pierwsze 3 miesiące byłem na diecie zbilansowanej, a później przeszedłem na lowcarb, 2400kalorii 190b/130w/130t i tak od 95kg cały czas na tych wartościach lecę.

Trening to 3x fbw, a po siłowni 40-50minut cardio, w DNT: 2x interwały 30/60s bieg swoim max tempem, 8 powtórzeń, 2 dni całkowitego odpoczynku od wysiłku.
Na siłowni jest cały czas progres (np. przy wyciskaniu płasko zaczynałem od 25kg na sztandze i miałem z tym problem, aktualnie jest to 55kg na 4 seriach 12-10 powtórzeń)

Co mogę zrobić żeby ruszyć dalej? Dołożyć wysiłku (nie czuje się przetrenowany), obciąć kalorie czy po prostu przeczekać? Suplementy to mono kreatyny + wpc. Zastanawiam się nad yohimbiną, ale nie wiem czy u mnie to ma na razie sens no i myślę czy nie kupić przedtreningówki dla pompy mięśniowej.

Radźcie proszę.
  • 20
@Matronel: proponuję jeszcze się wstrzymać tydzień dwa, takie przestoje mogą się zdarzyć nawet przy braku błędów, jeżeli jednak i po tym czasie będzie dalej stało to możesz jeszcze zrobić diet breaka, czyli przez tydzień jeść swoje zapotrzebowanie, taki odpoczynek fizyczny i psychiczny. Nie wydaje mi się byś już był na tyle nisko z bfem by yoha była zasadna, raczej możesz ją wrzucić jak już będziesz miał mało fatu, ale w najbardziej
@Matronel: Ja bym na twoim miejscu zamienil czesc wegli tluszczami, tak zeby kalorycznie sie zgadzalo. Jak zejdziesz mocno z weglami, to organizm zacznie spalac tluszcz przez wiekszosc czasu w celu pozyskania energii.
@Calhil: wszystkie węgle mam wrzucone po treningu, te 130 co jest to jest jedna paczka ryżu + banan po treningu i jakieś drobniaki które się uzbierają przez cały dzień z twarogu, pomidora czy czegoś innego, czyli jeszcze bardziej przyciąć te węgle na rzecz tłuszczy?
@Matronel: tkd, jak jesz wegle po treningu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ograniczajac wegle najszybciej zrzucisz tkanke tluszczowa, a chyba o to ci chodzi. Pozniej mozesz przeciez zmienic diete, jak ci nie bedzie pasowala i szybciej zrobic mase. Tak moim zdaniem bedzie i szybciej i zdrowiej i taniej.
@karambolo

@dssagr

Panowie, mozecie rozwinac jaki cel ma zrobienie przerwy od treningow/jedzenia?

@Matronel moim zdaniem nie ma co kombinowac. Dodaj po 5 min do cardio i patrz co sie dzieje. Jesli mowisz, ze jest progres silowy to znaczy ze w jakims minimalnym zakresie budujesz tez miesnie korzystajac z tzw. Noobgainsow. Poczatkowo mogles tego nie widziec na wadze bo na poczatku waga leci solidnie i szybko. Teraz gdy tempo spalania spadlo mozesz miec
@Karoleer
O rekompie z noobgainsów czytałem i zdaje sobie sprawę z tego, że nie powinno się patrzeć na wagę, a obwody, a te też na razie stoją, zobaczymy za tydzień czy coś ruszy czy nie, jak nie to pododaję te 5 minut do cardio tak jak piszesz.

@Calhil jeżeli dodatkowe cardio nie pomoże, zacznę ciąć węgle na korzyść tłuszczy
@Karoleer: Regeneracja, po iluś miesiącach treningu, organizm potrzebuje troche przerwy... Z reszta nie tylko organizm, psychika tez musi troche zluzować by byla motywacja do dalszych treningów
@Karoleer: mogę, aczkolwiek nie jest to przerwa od jedzenia :D. Robisz sobie diet breaka po to żeby organizm trochę odpoczął od stresu jakim jest deficyt, trochę może poziom hormonów uda się podregulować. Do tego sobie odpocznie psychicznie i będzie miał więcej ochoty by tą redukcję dotrzymać do końca. Jeśli chodzi o przerwę od treningów to akurat ja nie widzę tutaj czemu, skoro jak sam mówi, nie czuje się przetrenowany. Zresztą przerwy
@dsaagr progres jest mały, zwolnił i wychodzi 2,5kg co 2-3 tygodnie (no, ale jakiś cały czas jest), w sobotę robiłem cheatday żeby podbić leptynę i w środę już wymiary i waga wróciły do stanu z soboty rano, może to w czymś też pomoże i podbije metabolizm.

@karambolo, @Karoleer, @Calhil
zaopatrzę się też w yohe hcl, zaryzykuje, spróbuje i wrzucę ją na dwa tygodnie, podobno mocno podlewa wodą, ale niech pomoże
@Matronel: Banan moze zatrzymac ketoze, bo zawiera fruktoze, ktora jest od razu metabolizowana do glikogenu w watrobie (ketoza wystepuje, kiedy w watrobie nie ma glikogenu). Tak czy inaczej ja bym zjadl banana i zobaczyl jak organizm reaguje. Sam banan zawiera tylko kilka gram fruktozy, wiec za wiele szkod nie wyrzadzi. Najwyzej zatrzyma ci ketoze na 2-3 godziny. Na tkd ludzie jedza jakies zele, cukierki, etc. wszystko to, co mozna szybko strawic.