Wpis z mikrobloga

Czołem!
Aktualnie posiadam ze starej Neostrady i jest mega wolny (chyba 1mb albo w porywach do 2 mb). Czasem/często jest tak, że tnie mi się YT na telefonie bo korzysta z niego kilka osób :/
Chciałbym kupić sobie mobilny internet. Tylko nie wiem co wybrać. W grę wchodzi router+modem. Zależy mi, żeby swobodnie oglądać YT i od czasu do czasu jakiś film w necie (CDA itp.)
Czytałem o jakimś no limit w #play ale czy on aby na pewno jest no limit? Ktoś tam gdzieś pisał o tym, że po 100gb jest obcinka. Czy w ogóle możliwe jest, żebym wykorzystał 100GB w miesiąc głównie na yt?
Mieszkam na wiosce pod wwa i teoretycznie wg jakiejś tam mapy zasięgu 4g/lte itp mam u siebie ten zasięg. Ale jak to ma się do rzeczywistości?
Chyba najlepiej będzie kupić np. darmowy starter Play 300mb i sprawidzić, co?

tak się rozpisałem o play ale może inni mają coś lepszego?

Pomożecie? Jest tu jakiś fachura w tej tematyce?

#internet #pytanie #kiciochpyta #internetmobilny
  • 6
Czy w ogóle możliwe jest, żebym wykorzystał 100GB w miesiąc głównie na yt?


@PanFlips:

Przy siedzeniu głównie na YT to i 200GB zrobisz. Szczególnie oglądając w 720p
Sprawdź sobie statystyki routera ile teraz korzystasz na miesiąc

Internet nie jest no limit, ale przez ponad rok nie dostałem ani razu lejka nawet po 300GB ściągniętych

Najlepiej to kup sobie ten starter, wsadź do telefonu albo modelu LTE i sprawdź. Jak mieszkasz na
pod warszawą to prawdopodobnie i antena będzie potrzebna


O jakiej antenie mówisz? Jeśli będę miał router z modemem mobilnym to to nie wystarczy to odbioru LTE?
@PanFlips:
np o takiej, ale teraz weszły jakieś nowe częstotliwości nadajników więc i pewnie anteny sie da lepsze kupić
http://www.cybertech.com.pl/p115,antena-dualna-lte-4g-15dbi-mimo.html

czy router z modemem ci wystarczy? zależy od obciążenia twojego nadajnika i tego ile km do niego masz

U mnie się dało żyć bez anteny 2-3 miesiące i to było ponad rok temu. Później sie wszystko zapchało i było 1-2Mbps, musiałem zmienić BTS, a mam ich 3 w okolicy
@PanFlips: ja mam mobilny w Orange na środku wsi gdzie neostrada nie dochodzi lub ma 512kbps. Korzystam z masztu T-Mobile 900MHz. W najlepszym wypadku wyciągam 10Mbps, średnio 5-6, a czasem wieczorami około 20-21 nie da się korzystać wcale gdy inne wieśniaki się rozdzwonią i obciążą BTS. Zużycie mam na poziomie 150-200GB miesięcznie, ale w żaden sposób nie zwracam na to uwagi, a przez noc mozna na luzie pobrać gry AAA ważące
@PanFlips: Szacowane użycie 350 GB przez 45 dni. (Orange 10mb/s) Używany głównie do youtube, filmów na cda i przeglądania informacji (raz na kilka tygodni pobieranie kilku GB). Raczej 100 MB zużyjesz w ciągu tygodnia, max 1.5 załóż sobie zwykły szerokopasmowy u jakiegoś lokalnego dostawcy bez limitów i podłącz do routera.