Wpis z mikrobloga

Nadszedł czas na zmianę laptopa.

1. Pracuję w #ruby #rubyonrails ale chciałbym też nauczyć się #java aby móc tworzyć aplikacje mobilne na androida.
2. Kwota około 4200zł

Nie chcę aby temat był przyczyną kłótni i przepychanek w komentarzach dlatego robię ankietę i bardzo proszę o głosowanie osób pracujących na laptopach w wyżej wymienionych językach/frameworkach.

#kiciochpyta #ankieta

Jaki sprzęt byś wybrał/a do Ruby/Rails oraz Java(Android)

  • MacBook Pro 56.3% (49)
  • Inny z Linux 43.7% (38)

Oddanych głosów: 87

  • 18
@chione: Zenbooki mają wbudowane SSD za tę kwotę, ale ich zakup trzeba przemyśleć. Ja kupiłem poprzednią generację, która jeszcze ma normalnie 3 porty usb, oddzielnie port ładownia. Teraz najnowszy model (nie wiem czy już jest w sprzedaży czy dopiero wejdzie) będzie miał 1 port usb-c, który służy też do ładowania. Więc żeby mieć kilka rzeczy podłączonych to już musisz użyć huba usb. Poza tym zenbooki mają wszystko wlutowane w płytę główną,
@chione: Soreczki, źle poklikałem. Wyedytowałem link i teraz są pod nim laptopy pod 4000. Ogólnie jak klikniesz gdzieś poza obszar to wrócisz do panelu w którym są laptopy w innych przedziałach cenowych.

Edit: ja zastanowiłbym się nad tym - Dell Inspiron 7559, porządne laptopy, świetny serwis i gwarancja, dobry stosunek jakość/cena
@chione: Chyba już za późno :(
Imho bierz system pod siebie. Środowisko java działa wszędzie ładnie i pięknie. Chcesz maca, to bierz maca. Ja sam bym chciał ;)
Ale trochę szkoda mi kasy. Swoja drogą jaki mac book pro kosztuje 4k? :P Najtańszy widzę za 6.2k, gdzie w sumie 15' cali to imho minimalny wybór (pod programowanie patrzyłbym na wielkość ekranu na pewno, chyba że ma być super mobilny) :( Czyli
@Sarseth: myślałem o 13' a tu już można zejść znacznie z ceną. Jeszcze vat się uda odliczyć. Na osx pracuje mi się fajnie (pracuję na stacjonarnym w pracy). Zgryz mam finansowy oczywiście ale chcę mieć sprzęt na lata.
@onomatobeka: Dobrze że napisałem: Pod sprzęt* ;) Nie pod system. Ale na pentium 1 to dużo nie zdizałasz :P
Bo i na macu zainstalujesz winde w końcu, a na PC OSXa (chociaż tego nie doświadczyłem nigdzie, ale wątpię by nikt nie spróbował)
Samo programowanie w .NET jest niemiłe pod linuxem. Ale tak, generalnie racja, bo o system mi chodziło ;)