Wpis z mikrobloga

Sialom mirki, mam pytanie czysto techniczne. Mam Galaxy s5 neo z playa, niedawno próbowałem wgrać roota ale bezskutecznie przy okazji nabijajac flagę 0x1, nie przejmowalem się tym aż poniedziałku gdyż.. spróbowałem zwodowac telefon bo jak wiadomo ma certyfikat ip67 i w jakimś tam stopniu można go taplac do 100cm. No i ja go zanurzylem na moze nie całe 5cm (fontanna na pergoli) no i telefon działał jednak po otworzeniu klapki ujrzałem że jednak trochę tej wody przepuściło na baterie i na slot karty SIM i SD, wytarlem to i osuszylem i telefon dzialal przez jeszcze kilka ładnych chwil bez problemu, poszedłem na szamke i chciałem gdzieś zadzwonić, co się okazało telefon przestał wykrywać kartę SIM, no a więc szybka maniana wyjalem kartę kilka razy i wsadzilem z powrotem i nic to nie dało, dopiero za chyba 10 razem zaskoczyło jednak wypielo kartę sd, no #!$%@? ważne że mam kontakt ze światem, i tak się coś już z tą kartą działo jak już kiedyś pisałem. No i mija wesoło kilka dni i przyszło do tego że musiałem zrestartować telefon bo się #!$%@? zaczął wieszać, no i po ponownym uruchomieniu nie czyta ani sim ani sd do tej pory. Próbowałem alkoholem przeczyscic te gniazda bo może zasniedzialy, jednak żadnego skutku to nie przyniosło. I teraz pytanie-a. Czy serwis mi to naprawi? Gwarancje jeszcze mam ale ta nieszczęsna flaga... ile ewentualnie może kosztować naprawa tego we własnym zakresie i czy ktokolwiek na terenie #wroclaw by się tego podjął. Telefon mam od listopada i szkoda żeby służył teraz za cegłę. Wypowiedzcie się mirasy.
#samsung #android
  • 7
@SuchyArbuz: ja kiedys s3 chyba przy rootowaniu uwalilem bo pierwszy raz robilem ale akurat wtedy byly awarie s3 ktore po restartach padaly. Dalem kumplowi co sie zna i mowi ze telefon jest pusty. Mialem komunikat na ekranie by pobrac apke Samsung Kies i wgrac. Zrobilem cos zle ze wymazalo pamiec, itp. Zanioslem do serwisu gdzie mieli umowe z Sungiem i wymienili badz naprawili bez kosztow. Ale to bylo w Holandii.
@SuchyArbuz: knoxa nie przywrócisz. Miałem kiedyś SGS5 i był sposób, żeby przez kompa całkowicie uwalić telefon tak, że nawet serwis nie był się w stanie do niego dobrać, a tym samym sprawdzić stanu flagi. Druga opcja to powołać się na niezgodność towaru z umową - w końcu reklamujesz IP67, a nie działanie softu. Oczywiście nie uznają roszczenia, a wtedy pozostaje Ci batalia o udowodnienie, że knox 0x1 nie wpływa na przeciekanie