Wpis z mikrobloga

Jak takie coś #!$%@?...

Notorycznie, gdy korzystam z tego wjazdu na S86 w godzinach szczytu porannego ktoś ciśnie pasem awaryjnym i ordynarnie wjeżdża na pas który nie jest mu przeznaczony... tak się teraz zastanawiałem, czyja była by wina? Bo niby ja wjeżdżam i mam ustąp, ale mam swój dedykowany pas. A ktoś przecina zebrę, i #!$%@? się tam gdzie go być nie powinno. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Dosłownie 20 minut temu strąbiłem tam ciula z dostawczego Iveco przez którego musiałem awaryjnie hamować... Nawet się #!$%@? nie spojrzał czy coś tam jedzie.

#katowice #prawojazdy #kodeksdrogowy #kierowcy #samochody
Pobierz JanuszProgramowania - Jak takie coś #!$%@?...

Notorycznie, gdy korzystam z tego wj...
źródło: comment_2BJau0StiTqG942kRNfvdF8fMRcyOM2P.jpg

Kto byłby winny w przypadku kolizji?

  • jadący S86 pasem awaryjnym 54.7% (81)
  • włączający się do ruchu 12.8% (19)
  • współwina 6.1% (9)
  • sprawdzam 26.4% (39)

Oddanych głosów: 148

  • 13
@Milek: mam #xiaomiyi i żałuję że dzisiaj jej nie miałem, bo obstawiam że byłoby to dobrą pożywką dla dyskusji... A mam wątpliwości co do winy, ponieważ oglądałem kiedyś odcinek "Stop Drogówka" na TV4, i był tam podobny przypadek, i orzeknięta została wina włączającego się do ruchu, dokładnie coś o czym @TheLukcity wspomina...

Wydaje mi się to ultra nielogiczne, ale ciekawi mnie co społeczność o tym myśli ( ͡° ͜ʖ
Winnym kolizji byłbyś ty, bo masz znak A-7, on dostał by tylko mandat za jazdę po pasie awaryjnym, on jechał jezdnią, która ma pierwszeństwo


@TheLukcity: Ale znak A-7 dotyczy drogi głównej, nie masz tam linii zatrzymania. Oczywiście ludzie na DK86 mają pierwszeństwo i od tego jest ten znak. Jednak gdyby ktoś uderzył mnie w miejscu zaznaczonym na zdjęciu i dostałbym mandat to w życiu bym nie przyjął. Jednak ziarenko niepewności mi
Pobierz Milek - > Winnym kolizji byłbyś ty, bo masz znak A-7, on dostał by tylko mandat za ja...
źródło: comment_q24bAKgltoVkQ1Rn1jmVwPTHMEY2wmRu.jpg
@Thor1990: wszystko rozchodzi się o poniższy filmik (który pozwalam sobie zawsze wrzucać w tematy związane z rondami na wykopie), i o to kto byłby winny temu zajściu. Kilka osób pytało o ten przypadek (wraz z TVS która zajęła się tym tematem), odpowiedzi były często sprzeczne, i powoływano się na różne przepisy. Ostatecznie została ustalona wersja że winny jest nagrywający, bo wjechał później na rondo ( ͡° ͜ʖ ͡°
JanuszProgramowania - @Thor1990: wszystko rozchodzi się o poniższy filmik (który pozw...