Wpis z mikrobloga

@su1ik: hoteli się buduje 18, otworzyślimy obwodnicę, niedawno w-z oddali, oddają Kilińskiego, remontują kamienice, drukarnię dziełową przerabiają na akademiki, niedawno odryliśmy 19 rzekę podziemną, Fabryczny też niebawem oddają, Widzew już przebudowany, powstało ŁKA niedawno, pod manufakturą niebawem zaczynają się prace nad nowym biurowcem, niedawno oddali nowe centrum handlowe Sukcesja, rower publiczny, EC1 się prężnie rozwija razem z już czynnym nowym planetarium ... wejdź np. na scycrapercity, znajdziesz więcej. To tylko namiastka,
@npsr: tunel średnicowy, stajnia jednorożców, ciągły rozwój Księżego Młynu, niebawem muzeum w bunkrach pod Parkiem Poniatowskiego ... Piotrkowska 217 też po woli się rozwija ... Powstaje stacja na Niciarnianej.... nieno, dobra juz :)

Aaa stadiony to dwa :P
@npsr: szkoda, że te rzeki sa podziemne, bo rzeka w mieście to fajna sprawa. Co do w-z to swietna sprawa (przynajmniej dla mnie) z tym tunelem, chociaż słyszałem od Łodzianina, że to bubel w porównaniu do Katowic, a tyle samo pieniędzy na to poszło (nie byłem w Katowicach to ciężko mi się wypowiedzieć). Rower to wiadomo klasa, mam nadzieję, że w Gda też rychło go wprowadzą, a w Łodzi rozwiną sieć
@su1ik: w kato też tak średnio to wyszło, ale tam to z konieczności, bo się rondo zawaliło, więc i tak trzeba było coś zrobić. Ale na początku były straszne korki. W LDZ powinni to pociągnąć za skrzyżowanie marszałków, ale w sumie po uwolnieniu się od TIRów parę dni temu jest całkiem nieźle :) Rzekł bym, że zajebiście :)
Ooooo zastanawiałam się, jakiego wpisu mi dawno brakowało na mirko. Już wiem. Kłótni fanklubu Łodzi z paroma osobami spoza tego miasta o jego zajebistość. Ze dwa tygodnie nie czytałam żadnej, zaczynałam się martwić :D

//zanim mnie ktoś napadnie i obrazi, jestem spod Łodzi, mieszkałam, jeżdżę, wiem jak to tam wygląda, a te gównoburze są śmieszne po obu stronach "konfliktu" wg mnie
Śmieszne, że w poniemieckim mieście, które doświadczyło rosyjskiego buta tylko przez okres PRL (i to nie do końca, bo i w czasach PRLu do Wrocławia były pompowane spore pieniądze)


@Pooodi: Właśnie zabłysnąłeś brakiem jakiejkolwiek wiedzy historycznej na temat Wrocławia, to miasto podczas oblężenia festung breslau zostało zniszczone w 80-90% porównywalnie do Warszawy, później zniszczenia dokończyli najpierw ruscy wywożąc to co wartościowe wgłąb ZSRR a potem Polacy bo mentalność była taka, że
@Conradzio: dokładnie to samo mnie rozśmieszyło w tej dyskusji, całe dolnośląskie hejtuje do tej pory, że cały kamień wyjechał do Warszawy i nie było z czego odbudowywać zabytków (np. we Lwówku zamiast kamienic wokół rynku trzepnięto bloki z wielkiej płyty LOL, we Wro w zasadzie jest podobnie na Nankiera), samo miasto było lekko zapomniane i 'niewielkie' w stosunku do Łodzi nawet, a tu wyskakuje @Pooodi: ze stwierdzeniem, że Wrocław był