Wpis z mikrobloga

"z moim misiem"


@ChomiczaKrolowa: osobiście nie używam pieszczotliwych określeń narzeczonego do obcych ludzi, trochę mi głupio :D
Do całkiem obcych - "narzeczony", do dalszych znajomych - "mój {imię}", do bliskich znajomych/rodziny - samo imię.
Czyli generalnie zgodnie z prawdą i poprawnie politycznie
  • Odpowiedz
@faramka: Miałam w pracy dwie takie laski. Dość młode, więc nie rozumiem czemu nie mogły powiedzieć po prostu "chłopak" "partner" "ukochany" "facet", cokolwiek.

@Slonx: @Utiopa: @Slonx: @rydzo: @Shmit: Widzę że większy ból dupy jest o mój post, niż ja faktycznie mam o to, że ktoś używa takich sformułowań xD O borze jaka beka z was.
  • Odpowiedz
@AspolecznaWSieci: ok, już znalazłam w odpowiedzi do @homo_superior Twoje wytłumaczenie nazywania niemęża mężem.
Ale i tak nie rozumiem takiego, jak to nazywasz, kłamstewka. Może dlatego, że nie zdarza mi się rozmawiać z obcymi starszymi osobami (w dodatku którymi zdaniem bym się przejmowała).
  • Odpowiedz
Miałam w pracy dwie takie laski. Dość młode, więc nie rozumiem czemu nie mogły powiedzieć po prostu "chłopak" "partner" "ukochany" "facet", cokolwiek.


@ChomiczaKrolowa: ale co, mówiły "teżet" czy "towarzysz życia"? Bo to drugie w sumie takie neutralne, a "teżet" to nie każdy może zrozumieć :P

  • Odpowiedz
@faramka: U nas zaczęło się od tego, że chcieliśmy wynająć mieszkanie od mocno już starszego Pana i chłopak pierwszy rzucił tekstem "żona". Jak już wynajęliśmy to głupio było to dementować, więc też mówiłam mąż. I tak zostało w kontaktach z innymi starszymi ludźmi (obcymi, nie z rodziną). Ciężko też nazwać to kłamstwem, bo tak się nawzajem traktujemy - z tą tylko różnicą, że nie mamy obrączek i wpisu w USC.
  • Odpowiedz
czyli jak ktoś mówi np. Moja żona albo moja dziewczyna/chłopak to pato?


@MrFisherman: W sumie mam znajomego, dla którego określenie chłopak/dziewczyna jest dziecinne i pełnoletni człowiek nie powinien tak określać swojego partnera/partnerki ( )
  • Odpowiedz
@ChomiczaKrolowa nie rozumiem co w tym zlego, ja tak mówię np żeby w skrócie szybciej powiedzieć, wiadomo o kogo chodzi. Jak się gada z kimś pierwszy raz to rozumiem 'ja z moich chłopakiem...itd ' ale jak gadam z kimś od czasu do czasu to głupio brzmi jak ciągle będę mówić ' z moim chłopakiem ' np, ewentualnie można imienia używać ale też nie każdy pamięta np w pracy ze jakiś Rysiek
  • Odpowiedz