Wpis z mikrobloga

@zielonek1000: No jeżeli pomiar tych 16mN jest prawidłowy, to raczej można wykluczyć działanie czynników zewnętrznych, takich jak ruchy powietrza, rozszerzanie się materiałów pod wpływem ciepła, błędy pomiarowe wynikające z ograniczonej rozdzielczości urządzeń i tym podobne.
@CamelCase:
Zależy do jakiego stopnia. 5 sigma to to nie jest ale wahadło idzie w bok (więc ciepło ma ograniczony wpływ) a Lorentz też nie powinien aż tak wpływać bo ruch zależy od orientacji dyszy.
Co mi tam, może ktośma jakąś koncepcję wołam
@Radeg90 @jack-lumberjack @BionicA @Przemysl @Checkmate @Gaszerbrum @Wigitorax @honey___badger @grawiton @Vuko____ @czaksniff @xyz23 @GOSTEKPL @Gumaa @Mr_Swistak @Mikoma @Procyon95 @Crassus @Goglez @rahuza123 @Sihill_pl @tony_soprano @NIEMOC @dissident @CegielniaPL @Ravok @Jiminato @
@zielonek1000: Szczerze mówiąc nie mam pojęcia jak dokładnie działa ten napęd, bijesz mnie z fizyki na głowę, plusuję te wpisy, bo jest to ciekawe i wygląda faktycznie na przełom, ale ja tu jestem obserwatorem. Z tego co widać na wykresach jest powtarzalna reakcja.
@hahacz:
Mówię, o propozycjach wyeliminowania wpływu termiki i Lorentza (patrz setup z drugiego linka), chodzi o potwierdzenie ciągu.
Dodatkowo fajnie jeśli ktoś podrzuci kolejne modyfikacje napędu i systemu pomiarowego. (Ja swoje dałem do tego w trakcie jego budowy) ale Dave stale coś testuje i modyfikuje. Dobrze byłoby zacząć od eliminacji ferromagnetyków.
@zielonek1000: Jezeli wypelnienie komory dielektrykiem spowoduje zmiane ciagu to chyba bedzie mozna powiedziec, ze to dziala i to zgodnie z MiHsC, nawet gdyby termika i Lorentz wciaz nie byly wyeliminowane.
@hahacz:
Myślę że to niezła myśl. Nie jestem ekspertem od chemii, ale nie wiem czy miedź nie będzie z amoniakiem wytrącała osadu w post. jakiejś soli zasadowej. To może poważnie pogorszyć dobroć bo takie promieniowanie rozchodzi się głównie naskórkowo. Zważywszy dodatkowo że kopuła rozgrzewa się do kilkudziesięciu stopni a magnetron nawet prawie 200 to może mieć istotny wpływ na reakcję, poza tym musimy uwzględnić bezpieczeństwo przy większych mocach.
Ale myślę że
@zielonek1000: W takich temperaturach, jesli nie bedzie wilgoci (trzeba by srodek osuszajacy w komorze umiescic) i nie bedzie CO2 to suchy, czysty NH3 z miedzia raczej nie przereaguje (a przynajmniej nie we wzglednie krotkim czasie trwania eksperymentu). A poza tym to nie musi byc NH3, mozna co innego wybrac - sadze ze mozna to z McCulochem przedyskutowac, jaki wg niego moglby byc zamiennik amoniaku dla potrzeb tego eksperymentu.
@zielonek1000: Wg teorii MiHsC zmniejszenie szybkosci swiatla spowoduje zwiekszenie ciagu, zatem trzeba dobrac taki dielektryk, w ktorym swiatlo biegnie najwolniej. Amoniak ma wiekszy wspolczynnik zalamania niz powietrze i nieco bardziej niz powietrze zmniejszy szybkosc swiatla powodujac wiekszy ciag, o ile to urzadzenie dziala zgodnie z teoria MiHsC.