Wpis z mikrobloga

Pewna kobieta miała męża, który ją bił, obrażał i zdradzał. Pewnego razu sprzedał ją kolegom za butelkę wódki żeby sobie skorzystali. Po tym wszystkim żona odeszła od męża, a mąż w tym czasie przejął wszystko co razem wypracowali (dom, samochód itd) dla siebie, a żonę szkalował wśród znajomych.
Po wielu latach, kiedy kobieta już się usamodzielnił i żyła na jakimś poziomie postanowiła z własnej woli wrócić do męża. Mąż ją przyjął z wielką łaską ale dalej ją bił i źle traktował.

Co myślicie o tej kobiecie?

Ja mam o niej takie same zdanie jak o Polakach wyjeżdżających do Anglii po tym wszystkim co Anglia nam zrobiła


#uk #emigracja #brexit
  • 13
@ktototaki23: Anglicy byli po stronie Rosji w czasie wojny polsko-bolszewickiej, nie pomogli kiedy zaatakowali Niemcy, przywłaszczyli sobie rozszyfrowanie enigmy, sprzedali nas w Jałcie, olali Polaków na paradzie zwycięstwa, namawiali polskich żołnierzy do powrotu do Polski mimo, że wiedzieli, że tam ich czeka śmierć z rąk komunistów. Dodatkowo teraz Polacy, którzy pojechali do Anglii są pomiatani i traktowani jak śmieci. Według mnie analogia jest pełna.
@wojewoda-ruski: bledne porownanie. Gdybys juz chcial porownywac relacje Polska-UK do historii malzenstwa to wygladaloby to tak:
Zona jest z mezem mimo, ze ten ja bije i wykorzystuje na kazdym kroku. Za to zona ma zapewniony spokoj ekonomiczny. Stac ja na spokojne zycie, bez zmartwien o przezycie.
@StarsThief: ten sam naród to może nie to samo co ten sam człowiek, tylko jak pokazuje historia to stosunek Anglii do Polski się nie zmienił na naszą korzyść. Poza tym historia pokazuje, że stosunki narodowe są bardzo stałe. Przykładowo od XVI wieku nic dobrego od Rosji nas nie spotkało.
@StarsThief: Co innego jeżeli taki przypadek będzie wyjątkiem, a co innego gdyby od 5 pokoleń moi przodkowie okradali Twoich przodków.
Przykładowo stosunki Polski z Węgrami były raczej dobre przez większość czasu. Oczywiście był traktat w Radnot, gdzie Węgrzy chcieli dokonać rozbiorów Polski na spółkę ze Szwedami jednak ten jeden przypadek nie zaważył na stosunkach z Polską. Natomiast Anglicy zawsze działali na szkodę Polski i raczej nic nie wskazuje na to, żeby
@wojewoda-ruski: a połowa artykułów na temat agresji wobec polaków to kłamstwa bezczelne bez weryfikacji. Dwóch polaków pobitych w parku? proszę Cię to miało miejsce w 2012r i nie polaków a anglików. więc nikt tych samochodów nie rozdaje. Jednak wydaje mi się, że zależy to wszystko od tego z kim się zadajez na emigracji. oczywiście w uk sama inteligencja, sebki chleją, po angielsku tylko "sorry boss no more" i tak jesteśmy postrzegani