Wpis z mikrobloga

#uberoslo z ciężkim sercem wróciłem do deszczowego #oslo, takie lato tego roku w #norwegia.
Wczoraj zrobiłem pierwsze kilka godzin za kołkiem, dzisiaj siadam na kolejne kilka godzin, hajs musi sie zgadzać! Tym bardziej ze #!$%@? kulka grubych k nok w Polsce.
Podczas podróży promem wpadłem na mały pomysł, zastanawiam sie czy nie zrobić maratonu 24h w #uber?
Myślałem o rozpoczęciu w sobotę o 15 i zakończeniu w niedziele o 15stej
#pokazauto #pokazrozowegopaska
localgoodness - #uberoslo z ciężkim sercem wróciłem do deszczowego #oslo, takie lato ...

źródło: comment_pIyt8YjbgGczqh2tzXNQ94S3OYiEczXT.jpg

Pobierz
  • 34
  • Odpowiedz
@RoBee: policz jeszcze koszt wydychanego powietrza, koszt prania tapicerki i koszt zalozenia kondona na fiuta przed przypadkowym seksem w samochodzie.

@localgoodness: rob swoje, nigdy nie dogodzisz wszystkim, ja Ci kibicuje ;), albo inaczej - wez kartke i policz kazda korone ktora na cos ucieka, bo ludzie nie wierza ze mozna cos robic i miec z tego uczciwie zarobione pieniadze.
Z fartem!
  • Odpowiedz
@localgoodness: Sugerując się tym, co mówią mi Uberzyści w Londynie, jak robisz powyżej 10h to mniej zleceń dają ( mimo że nawet np surge jest), a jak powyżej 12, to praktycznie żadnych. Podobno właśnie ma to zniechęcać od takich #!$%@? akcji jak maraton 24h ...
  • Odpowiedz
  • 4
@andrzej89 to co wymieniłem to podstawowe koszta o jakich trzeba wiedzieć rozważając wejście w ten biznes. Mój komentarz nie miał na celu #!$%@?ć @localgoodness a jedynie zwrócić uwagę na to, że przejaskrawia rzeczywistość, a takie pelikany jak ty, to łykają.
  • Odpowiedz
policz jeszcze koszt wydychanego powietrza, koszt prania tapicerki i koszt zalozenia kondona na fiuta przed przypadkowym seksem w samochodzie.


@andrzej89: ale #!$%@? głupoty człowieku .... trzeba liczyć takie koszty jak napisał @RoBee ... bo inaczej wszystko fajnie wygląda na papierkach, a po przeliczeniu okazuje się, że ledwo na plus wychodzisz ....

Przykład z Polski, znajomy pracuje jako przedstawiciel handlowy w Zbyszku. Ma własną działalność, co dwa lata nowe auto z salonu
  • Odpowiedz
@artur1792: wiesz na czym polega uber ?
@RoBee: mieszkam troche w Norwegii, jestem pelikanem.
tyle jadu co od rodakow jak to wszedzie jest #!$%@? nie slyszalem od nikogo innego tylko jak jedziesz pod market to nie ma gdzie auta zaparkowac, bo wszyscy dupe woza.
z fartem!
  • Odpowiedz
wiesz na czym polega uber ?


@andrzej89: czyli rozumiem, że według ciebie żeby wyliczyć zysk na czysto, to nie odliczasz np. ceny paliwa, serwisu auta, itp. Tylko wychodzi Ci, że do kieszeni od klientów wpadło z 5 000 i tyle?, a to, że paliwa za 1000 wyjeździłeś, że auto się zużywa i zaczyna z czasem psuć, a naprawy kosztują to też nic nie znaczy? Po kilku latach trzeba nowe auto kupić
  • Odpowiedz
@RoBee: @artur1792: usiadzcie razem i zrobcie prezentacje w powerpoincie z grafami i wykresami z podzialem na zuzycie opon i paska wielorowkowego z biegiem czasu (nie zapomnijcie o zuzyciu klamki od garazu lub baterii w pilocie! - je tez trzeba wymieniac jak tyle sie jezdzi!) oraz z wnioskami jaki to uber jest nieoplacalny i lepiej siedziec w domu zamiast wziac sie za robote.
Nie pisze zeby nie robic wyliczen wcale, ale
  • Odpowiedz
  • 1
@andrzej89

jak w mega korporacji taksowkowej zorientowanej na wynik.


Każda działalność przedsiębiorcza jest nastawiona na wynik baranie- zarówno mały warzywniak jak i sieć hipermarketów.
Nikt nie rozbijał tutaj gówna na atomy (poza tobą), a jedynie pojawiły się podstawowe koszta stałe w tej branży. Nikt też nie powiedział, że to się nie opłaca- rzeczywistość jest jednak nie tak kolorowa jak opisał to OP. Nie łudzę się, że to zrozumiesz, więc daruj sobie wołanie
  • Odpowiedz
@RoBee: autem jezdzi tez na codzien - tyle w temacie ubera.
a ''baran'' dobry, strzel sobie jednego to moze zaczniesz czytac. nie ma to jak sie napiac przed monitorem i powyzywac troche kogos o kim nie masz pojecia.

A wiec cumplu, robie wyliczenia co miesiac dla ciezarowek, kazdy transport jest wyliczony co do grosza (zarowka do wymiany tez) tylko to jest transport profesjonalny a nie uber ktory w zalozeniu sluzy do
  • Odpowiedz