Wpis z mikrobloga

@TenNorbert: a ile wcześniej kupowałeś noclegi? Ja kupowałem półtorej miesiąca przed to w Kioto na bookingu mi wyskoczyła promocja 92% na 3 gwiazdkowy hotel; w niższej cenie miałem luksusowy pokój z wielką wanną i łóżkiem większym niż cała mata w moim pokoju dzień wcześniej xD

Ogólnie polecam szukanie promocji odpowiednio wcześniej na booking.com najlepiej tak z 3 miesiące przed bo na początku sezonu to już późno. Ale za to zaoszczędzisz na
@epi: Coś takiego jakbyś kupił bilet kilu dniowy na pkp-intercity. Zamiast kupować kilku biletów kupujesz 1 na kilkanaście rodzajów pociągów

A co do reszty to jestem w trakcie ogarniania, a wyjazd za tydzień :D
Noclegi ogarnąłem na Airbnb, mieszkania na własności z dostępem do wi-fi :D
@epi: dokładnie jak @TenNorbert powiedział, bilet okresowy na pociągi JR (wszystkie poza dwoma najszybszymi). W niektórych miastach jak Tokio jest wokół miasta pętla JRa więc można dookoła miasta do każdej dzielnicy dojechać na JRPassie. A tak to po całym kraju masz JR i czasem lokalnie gdzieś też się da na tym albo zniżkę chociaż dostać. Ważne, że trzeba go zamówić poza Japonią bo w Japonii już się nie da i po
@epi:
@TenNorbert: Airbnb się bardzo opłaca większą grupą, bo mozesz w najprawdę przyzwoitej cenie wynająć cały dom na kilka dni. Wychodzi na osobę podobnie cenowo albo nawet odrobinę lepiej niz motel, a warunki i komfort nieporównanie lepsze
@Nataniel_PL: Wybieram się do Japonii na dwa tygodnie we wrześniu. Zdecydowanie planuję ruszyć poza Tokyo, jakie miasta możesz polecić żebym odwiedził lub odradzić?