Wpis z mikrobloga

Mam problem z drukarką HP na standardowe tusze (pic included). Mam oryginalne kartridże do których dolewam sobię tuszu. I tu zaczyna sie problem. Ten tusz mi wytrzymuje bardzo krótko, bo zatyka dysze. Robię to tak. Czyszcze kompletnie cały toner w środku (płynem do czyszenia) + udrażniam dysze w ciepłej wodzie. Później wlewam tuszu pod korek. Kładkę go żeby się "zbalansował" i zaklejam izolacją wlewy. Już mnie k-----a strzela z tym. Ktoś coś doradzi?
#informatyka #komputery
handler - Mam problem z drukarką HP na standardowe tusze (pic included). Mam oryginal...

źródło: comment_CuQk63uaZzJewUCFT7UtcxLEQCqFNn6X.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@handler: Zdobądź odsysacz albo zrób (np. ze zwykłej gumki do ścierania). Na dłuższą metę nie da się bez niego obejść, za 2-3 tankowaniem robi się zapowietrzenie i dysze nie strzelają (część albo nawet wszystkie).
Nie powinieneś superszczelnie zaklejać wlewów, one nawet mają przy dziurkach takie kanaliki do odpowietrzania jak się przyjrzeć.
Albo rzeczywiście tusz zdobyłeś kiepski, może dla jakiegoś starszego modelu - one miały większe otwory dysz i nie zapychały
  • Odpowiedz
@handler: Właśnie dlatego u siebie podkleiłem gumkę kawałkiem grubego, sztywnego plastiku z dopasowanym pod strzykawkę otworkiem, wtedy się nie wyrabia, i dokleiłem jeszcze plastikowy dystans, żeby krociec za głęboko nie wchodził w dziurę.
  • Odpowiedz