Wpis z mikrobloga

Mirki,
mam taki problem.
Windows 10 podczas startu systemu wszysko idzie ok, ładuje się szybciutko i w momencie kiedy ma się pojawić ekran logowania, pojawia się tylko czarny obraz. Nic się nie dzieje, dysk nic nie odczytuje( przynajmniej tak wskazuje dioda led dysku).
Po jakiejś minucie, dysk zaczyna czytać i... znowu pojawia się ekran z ładowaniem systemu. Tym razem jest to dosłownie moment i następnie włącza się już normalnie, ekran do logowania.

Po zalogowaniu, system staje na około 30 sekund. Zamrożony, ale nie zupełnie. Mysz nie działa, touchpad też nie, ale czasami system reaguje na klawiature. Po tych 30 sekundach wszystko jest już OK i nic się nie dzieje.

Takie coś zaczęło mi się robić po jednej z aktualizacji. Niestety nie wiem której, bo instalowały się pakietami :(

Co ciekawe na innym kompie jest ok :(
PS. Mam SSD więc nie powinno być żadnych "freeze" :( SSD sprawny, smart wskazuje 100% sprawności dysku. Zapisane tylko 313GB, dysk ma 2 miesiące.

PS2.

Do eventów zapisują się przy każdym starcie systemu takie błędy:
Service Control Manager - A timeout was reached (30000 milliseconds) while waiting for the Sync Host7cfc0d service to connect.
Service Control Manager - A timeout was reached (30000 milliseconds) while waiting for the User Data Storage
7cfc0d service to connect.
Service Control Manager - The User Data Access7cfc0d service terminated unexpectedly. It has done this 1 time(s). The following corrective action will be taken in 10000 milliseconds: Restart the service.
Service Control Manag - The User Data Storage
7cfc0d service terminated unexpectedly. It has done this 1 time(s). The following corrective action will be taken in 10000 milliseconds: Restart the service.

SCM - The Contact Data7cfc0d service terminated unexpectedly. It has done this 1 time(s). The following corrective action will be taken in 10000 milliseconds: Restart the service.
SCM - The Sync Host
7cfc0d service terminated unexpectedly. It has done this 1 time(s). The following corrective action will be taken in 10000 milliseconds: Restart the service.

#windows10 #pytanie
  • 1
z tym czarnym ekranem to chyba jest normalne, tez tak czasami mam (i w lapku i w pc), po zainstalowaniu aktualizacji tak sie robi (czarny ekran i tylko kursor myszki widac i mozna nim ruszac), moj wspollokator tez tak ma wiec to chyba tak ma byc ;D