Wpis z mikrobloga

@piastun: tak to jest w Polsce, usługi telekomunikacyjne są zdecydowanie droższe niż być powinny. ostatnio ludzie zaczęli przechodzić na lepsze oferty na kartę (play, virgin, viking), i widać jakąś reakcję z ich strony na to, ale i tak #!$%@?ć ich. poza tym jak byłem w Orange to regularnie to mnie dzwonili i coś mi #!$%@? i wysyłali SMSy, od roku jestem w Virgin zero telefonów, zero spamu i jest pięknie ;)
@piastun: tak to jest w Polsce, usługi telekomunikacyjne są zdecydowanie droższe niż być powinny. ostatnio ludzie zaczęli przechodzić na lepsze oferty na kartę (play, virgin, viking), i widać jakąś reakcję z ich strony na to, ale i tak #!$%@?ć ich. poza tym jak byłem w Orange to regularnie to mnie dzwonili i coś mi #!$%@? i wysyłali SMSy, od roku jestem w Virgin zero telefonów, zero spamu i jest pięknie ;)
@M4ks: @TSoprano: inaczej, nie chodziło mi o porównanie do innych krajów tylko o narzut usługodawców w porównaniu do tego ile oni muszą wydać na dostarczenie usług. firmy takie jak Virgin, Viking to zauważyły i zadziałała konkurencja.

wytłumacz w takim razie, dlaczego dopiero jak te firmy wprowadziły swoje tanie usługi, to Orange/T-Mobile/Plus zaczęły wychodzić na przeciw i obniżać ceny
@terielon: sadzisz, ze kosztuje ich to mniej niż w Europie? Ze infrastruktura jest tańsza? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
No i gdzie ten twój virgin mobile ma nadajniki czy jakakolwiek infrastrukturę? ( ͡° ͜ʖ ͡°) to wirtualny operator który dzierżawi zapewne nieużywana moc..

@damian_co_dalej: ale ktoś każe kupować abonament?
@M4ks: a ty kolejny raz nie ogarniasz że nie chodzi mi o porównanie do Europy. A to że w innych krajach sytuacja jest podobna tylko na większą skalę, bo tam wszystko jest droższe to inna sprawa.

Doskonale wiem, że Virgin nie ma infrastruktury, nie musisz mnie douczać z telekomunikacji. Ale co z tego? Pokazują, że da się świadczyć usługi o tej samej/lepszej jakości niższym kosztem, i dlatego ceny spadają.
@terielon: rzecz w tym, ze nie wszystko jest droższe i koszty jakie ponosi operator sa bardzo podobne, bo rynek jest globalny.
Zapominasz jak zawsze, ze virgin w ogóle istnieje, bo Orange czy kto tam zbudowali cała infrastrukturę i teraz udostępniają jak taniej albo maja jakieś inne deale.
To tak jakby twierdzić, ze sklepy z ciuchami sa niepotrzebne, bo sa lumpeksy i mozna tam kupować.
Wyrosłem z tego.

@TSoprano: TOP KEK XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD, nie będę dalej dyskutował, wystarczyło, że napisałeś, że jest to "oferta utrzymaniowa", czyli trzeba jaśnie panów obdzwaniać, prosić, błagać, żeby dali takie warunki, ja nadal wole mieć automatyczną subskrypcje z karty kredytowej i raz w miesiącu ciągną mi 19zł za 2gb neta, za darmo do play/virgin + 100 minut do wszystkich sieci, nie martwie sie niczym, prawie jak w abonamencie, z tą różnicą, że
@damian_co_dalej: Kończy się obecna umowa wysyłasz wypowiedzenie umowy i dzwonią z taką ofertą. Obecnie mam 4 numery w formule rodzinnnej, 90 zł miesięcznie, no limit rozmowy i 50 GB neta do podziału pomiędzy te numery. Cieszę się że sobie przycebulisz kilka złotych. Ja wolę wygodniejszy abonament. ( ͡° ͜ʖ ͡°)