Wpis z mikrobloga

ja #!$%@? ida sobie jakies dziadki Polacy i Ukraincy na mszy pokojowo, modla sie itd, a tu banda agreswnych sebixow wlatuje i ich obraza, jakis jeden baran tez obraza Polakow, chociaz moze to jakies prowo ze strony tych sebixow, to calkiem prawdopodobne, a wykopki juz obrazaja wszystkich Ukraincow, zamaist tych sebixow co przerywaja modlitwy, to trzeba byc debilem

#upa #banderowcy #polityka
#ukraina
M.....n - ja #!$%@? ida sobie jakies dziadki Polacy i Ukraincy na mszy pokojowo, modl...
  • 42
@MustafaKaraban: Wyobraźmy sobie taka sytuacje.
Na paradzie Pułaskiego w Chicago organizuje sie grupka Żydów. Przyklejają sie do pochodu i prowokacyjnie krzycza "znajdzie sie kij na szmalcownika ryj" itp.
Wkurzony Polak rzuca na odlew antysemickie hasło.
Oburzeni Amerykanie wydaja wyrok - ''skandaliczne zachowanie Polaków, którzy werbalnie zaatakowali Zydów''. Do tego przypominanie Jedwabnego na Reddicie itp. Fala hejtu i propozycji "zakazać przemarszów Polaków, niech sobie robią w Polsce".
A sama parada zostaje zatrzymana
@MustafaKaraban: Za samo piszczenie "hierojom sała" na polskiej ziemi należy się kopniak w mordę, a widać, że nie jedna osoba w tym tłumie to zrobiła.
@Aryo zawołam przy okazji, po tym, co słychać na nagraniu to nie dziwię się, że ktoś postanowił interweniować w momencie, gdy Ukraińcy gloryfikują cweli z upa.
@Aryo: Nie bez powodu mam go na czarnej liście.
To, że dostał #!$%@? za barwy upa nadal nie oznacza, że może bezkarnie wrzeszczeć takie rzeczy w Polsce. A jak słuchać "hierojom sała" nie wrzeszczała jedna osoba.
Za samo piszczenie "hierojom sała" na polskiej ziemi należy się kopniak w mordę, a widać, że nie jedna osoba w tym tłumie to zrobiła.


@Hardporecorn: To akcja odwetowa po zaczepkach, a nawet ataku fizycznym ze strony tych polskich patriotów.

Akcje odwetowe podobno zawsze są usprawiedliwione, czy nie tak?
Akcje odwetowe podobno zawsze są usprawiedliwione, czy nie tak?


@Lurch: Dać im #!$%@? w odpowiedzi, jak najbardziej, ale obrażanie kraju i jego ludności w którym są w danym momencie jest co najmniej nie na miejscu.
@Aryo: Póki co nadal nie widziałem zdjęć tej "wyszywanki", ale mimo wszystko ktoś pokazał zachowanie Ukraińców, za które #!$%@? na pewno im się należał, nawet jeśli była to reakcja na wcześniejszą akcję Sebastianów.
@Aryo: No, nie sprecyzowałem, tak, sprzed rozerwania, a najlepiej z rozpoczęcia akcji aby nie było wątpliwości. Ale podejrzewam, że tego nikt pewnie nie ma, dlatego nie mi osądzać, co się działo na początku, ino to co jest na nagraniu.
@Aryo:

Podpuszczenie kontrmanifestacji tak blisko przez policję to skandal...


Zezwolenie Ukraińcom na manifestację polityczną było błędem. Nie można go powtórzyć. Jak sam stwierdzasz – sama bliskość wywołuje tarcia. Odrodzenie ukrainizmu w duchu Bandery jest tego przyczyną. Jak silne jest przekonanie że ukrainizm=banderyzm widzimy w odpowiedzi siwego dziada – na okrzyki antybaderowskie odpowiedział wezwaniem do mordu na Polakach. Dla niego banderyzm jest tożsamy z ukrainizmem. Ukraińcy w Polsce stanowią zagrożenie dla porządku.
@microbid:

Zezwolenie Ukraińcom na manifestację polityczną było błędem.


Przemarsz i modlitwa na cmentarzu były od lat. Nagle w tym roku już się okazuje że jednak sebixom nie pasuje.

Nie można go powtórzyć. Jak sam stwierdzasz – sama bliskość wywołuje tarcia.


Każda agresywna kontrmanifestacja powoduje tarcia, dlatego policja ma obowiązek usuwać ich z drogi i nie podpuszczać. Dla przykładu jak w Gdańsku rok temu był marsz LGBT to narodowców próbujących blokować marsz
@Aryo:

Przemarsz i modlitwa...


I od lat budził sprzeciw. Sprzeciw się nasila ze względu na nasilenie skrajnych postaw wśród Ukraińców, dla których ukrainizm=banderyzm.

Każda agresywna kontrmanifestacja powoduje tarcia...


Każda prowokacyjna manifestacja wywołuje sprzeciw. Policja stała i nic nie robiła, gdy stary banderysta nawoływał do kolejnych mordów na Polakach.
I od lat budził sprzeciw. Sprzeciw się nasila ze względu na nasilenie skrajnych postaw wśród Ukraińców


@microbid: Ja obserwuję tendencję odwrotną czyli nasilanie się skrajnych postaw wśród Polaków

Każda prowokacyjna manifestacja wywołuje sprzeciw.


Gdzie jej prowokacyjny charakter był skoro nie było banderowskich flag, a celem od zawsze była modlitwa nad grobami żołnierzy na cmentarzu?

Policja stała i nic nie robiła, gdy stary banderysta nawoływał do kolejnych mordów na Polakach.


Racja. Policja
@Aryo:

Ja obserwuję...


( ͡° ͜ʖ ͡°) Przy tak niedorzecznym stwierdzeniu można tylko odpowiedzieć, że widzisz tylko to, co chcesz widzieć.

Gdzie jej prowokacyjny charakter...


Same obchody są docelowo prowokacją i wykazują zakłamanie ukraińskiej polityki historycznej, która usilnie zabiega o wymazanie z pamięci, nie tylko swojej ale i polskiej, okrutnych mordów na zwykłej ludności, a swoje "święto narodowej pamięci" buduje na zmarłych w obozach "z powodu okropnych
@microbid:

Same obchody są docelowo prowokacją i wykazują zakłamanie ukraińskiej polityki historycznej, która usilnie zabiega o wymazanie z pamięci nie tylko swojej ale i polskiej okrutnych mordów na zwykłej ludności, a swoje "święto narodowej pamięci" buduje na zmarłych w obozach "z powodu okropnych warunków", w domyśle stworzonych przez Polaków.


sami się w tych obozach nie umieścili, a po drugie na cmentarzu w przemowach nie mówi się że "to wina polaków", bo
@Aryo:

sami się w tych obozach nie umieścili


Takimi słowami w odpowiedzi na moje dowodzisz, że chodzi o wskazywanie winnych. Nachodźcy muzułmańscy podpalający obozy w Niemczech też sami się w tych obozach nie umieścili. Tak się postępuje z gromadą ludzi obcego pochodzenia przebywających w kraju, że umieszcza się ich w obozie wewnętrznym. Tak się postępuje zwłaszcza wobec osób pod bronią, które przekraczają granice państwa. Ciekawe jak wielu z tych, którzy usłyszą
@microbid:

. Ale podaj te przykłady. Ciekaw jestem co ci służy do oceny.


Odrzucasz moją propozycję podania przykładów także ja też nie mam na to ochoty

. Tak się postępuje z gromadą ludzi obcego pochodzenia przebywających w kraju,


Wicie, rozumicie. Tak wypada, trzymać ludzi w obozach

wobec osób pod bronią,


zostali rozbrojeni przed umieszczeniem w obozie

wykazują daleko idące zakłamanie ukraińskiego widzenia świata i wręcz zobowiązuje do nieufności wobec Ukraińców.


No