Wpis z mikrobloga

@Grzesiek_astronaut: ale była zmiana i twój okres zatrudnienia się liczy od 22 lutego.
Jeśli miesiąc to pracodawca ma rację bo okres wypowiedzenia kończy się w ostatnim dniu miesiąca (tzn. ma rację że jeszcze do końca lipca musisz pracować, bo okres liczy się od dnia złożenia, ale trwa on aż do końca miesiąca)
@Adams_GA: A jak to sprawdzić? Mogę powiedzieć tyle że umowa od 28.12.2014 :/ nie znalazłem takiej informacji.
Tylko to, ale i tak za bardzo nie rozumiem tego fragmentu

Przepisy przejściowe określają, że umowy, w których nie dopuszczono możliwości wypowiedzenia, zawarte przed 22 lutego 2016 r. i trwające w tym dniu, będą podlegały obecnym regulacjom. Nowe przepisy będą miały zastosowanie do umów zawartych na ponad 6 miesięcy lub w których przewidziano wypowiedzenie.
@Grzesiek_astronaut:
że jak miałeś umowę na dłużej niż 6 miesięcy i był w niej przewidziany 2 tygodniowy okres wypowiedzenia stosuje się nowe przepisy czyli 2 tygodnie miesiąc itd.
A jak była to umowa do 6 miesięcy albo powyżej w której nie przewidziano 2 tygodniowego wypowiedzenia to nie ma możliwości jej wypowiedzenia
@Adams_GA: że jak miałeś umowę na dłużej niż 6 miesięcy i był w niej przewidziany 2 tygodniowy okres wypowiedzenia stosuje się nowe przepisy czyli 2 tygodnie miesiąc itd. ale liczone od 22.02 tak?
Żadnego aneksu czy czegoś nie było, był 2 tygodniowy okres wypowiedzenia.

eśli umowa na czas określony zawarta przed 22 lutego przewiduje dwu tygodniowy okres wypowiedzenia, od 22 lutego okresy wypowiedzenia będą liczyć się jak dla nowo zawartych umów.
@Grzesiek_astronaut:

Art. 14. 1. Do umów o pracę na czas określony, trwających w dniu wejścia w życie niniejszej ustawy, które przed tym dniem zostały wypowiedziane, stosuje się przepisy dotychczasowe.
2. Do umów o pracę na czas określony zawartych na okres do 6 miesięcy albo zawartych na okres dłuższy niż 6 miesięcy, w których nie przewidziano możliwości ich rozwiązania z zachowaniem 2-tygodniowego okresu wypowiedzenia, trwających w dniu wejścia w życie niniejszej ustawy,
@Adams_GA: Idealnie, dziękuję... w ogóle ten zakład to jakaś porażka, wcześniej mi mówił że nie może za porozumieniem stron bo wziął mnie z urzędu pracy i tak nie może zrobić, potem że może ale dyscyplinarkę, bo byłem skierowany z urzędu... Jak masz chwilę to mam jakąś wojnę jutro znowu robić jak mi nie przyjmie tego 2-tygodniowego ? Oprócz powołania się na ww. paragrafy? Może jakieś potwierdzenie od księgowej że przyjęła dokument