Wpis z mikrobloga

Pora niedugo na nowe #ubezpieczenie #motocykle i mój szanowny ubezpieczycie MCE przysłał mi niesamowitą ofertę w wysokości 950£ na rok (òóˇ)
Plusami tej firmy jest dodatkowe ubezpieczenie na ubiór ale tylko do wysokości 300£ - co nie pokrywa nawet koszty mojego kasku. No i odrobina dodatków jak pojedziesz na wyścigi oglądać bo możesz wejśc na pit, ect. I ubezpieczernie obejmuje także wycieczki do Europy.
Tylko jak zrobiłem sobie porównanie ubezpieczeń przez net to akurat dla nich wyszło 380£/rok #cwelebisnezu
Sprawdziłem innego popularnego ubezpieczyciela Bennett - i tu wyszło 550/rok co już się wydaje atrakcyjniejszą ofertą.
Ale najtańszą ofertą była z jakiejś firmy krzak za 250£/rok. Zakładając, że wykupię dodatki będzie pewnie 300£ - co ma już sens.
Bo jak sam się rozbiję, co jest zawsze wielce prawdopodobne to i tak ubezpieczalnie walą w ch by nie wypłacić ani grosza, a jak ktoś mnie rozjedzie to problem jego ubezpieczalni...
#problemypierwszegoswiata #trudnedecyje
  • 8
Bo jak sam się rozbiję, co jest zawsze wielce prawdopodobne to i tak ubezpieczalnie walą w ch by nie wypłacić ani grosza, a jak ktoś mnie rozjedzie to problem jego ubezpieczalni...


@Jofiel: i to jest beton. Chociaż w Polsce chyba kilka (lub wszystkie niedługo?) ogarniają syf za Ciebie i dostajesz kasę od swojej, i oni się męczą z ubezpieczalnią sprawcy. Bo był/jest beton taki, że co z tego, że ja wykupię
@11mariom: Jeśli chodzi o Polskę to faktycznie coraz więcej firm wprowadza do swojej oferty BLS (bezpośrednią likwidację szkód) i w razie szkody i spełnienia warunków (brak osób rannych, max 2 pojazdy, 100% winy po jednej stronie, rejestracja i ubezpieczenie w Polsce, szkoda nie przekroczy x zł) można zgłosić i likwidować szkodę przez swojego ubezpieczyciela. Główna zaleta to oszczędność czasu, bo kasa będzie ta sama :) No i dobre jest to, że
Minus taki, że przy wypłacie odszkodowania każda z nich kombinuje tak samo, chociaż jeśli robią to dla własnego klienta to jest minimalnie lepiej ;)


@mfind: jak dla swojego będą robić źle, to sobie można TU zmienić na innego na następny rok :P
@11mariom: No i to w teorii tak ma działać - BLS jako czynnik budujący lojalność klienta do firmy, aby nie chcieć zmienić za rok. Oczywiście w praktyce jest różnie, ale jednak coś się starają :)
@Jofiel: Mi jak zaśpiewali zaraz po przyjeźdzcie do UK to spadłem prawie z krzesła - prawie cena motocykla przez pierwszy rok - w drugim połowę tego ale za te pieniądze już bym sobie 3 kupił (z n-tej reki, żeby nie było :P)... No i oczywiście excess na poziomie 800 funtów, co w ogóle mija się z celem. Płaciłem im, żeby w razie wypadku jeszcze więcej im zapłacić. Ubezpieczenia moto (samochodów zresztą